چرا از کاندوم استفاده میکنن ؟ آیا کاندوم باعث کاهش لذت میشود ؟

برخی افراد داشتن رابطه جنسی لذت بخش با کاندوم را بیشتر شبیه یک شوخی می دانند. یکی از اصلی ترین ملاک ها برای حفظ یک زندگی پایدار داشتن رابطه جنسی لذت بخش است. با توجه با آمار ارائه شده بیش از 60 درصد علل طلاق زوجین نبود رضایت از رابطه جنسی است.
کاندوم یکی از وسایلی است که برای جلوگیری از بارداری، بیماری های مقاربتی و… در رابطه جنسی مورد استفاده قرار می گیرد. اما آیا کاندوم لذت را کم میکند ؟ کاندوم تاخیری چه ؟
این یکی از سوالات پر تکرار زوجین است که در ادامه قصد داریم در مورد آن توضیحاتی را ارائه دهیم. اما پیش از استفاده از کاندوم، مواردی را باید در نظر داشته باشید.

برای رابطه زناشویی از قبل برنامه‌ ریزی کنید

برای رابطه زناشویی از قبل برنامه ریزی کنید

قبل از اینکه از نظر جنسی تحریک شوید، در این رابطه با همسرتان صحبت کنید و و آگاهی خود و همسرتان را افزایش دهید. درمورد فواید استفاده از کاندوم برای داشتن یک رابطه‌ جنسی ایمن‌تر توضیح دهید.

کاندومی با سایز مناسب تهیه کنید

افراد مختلف باید از کاندوم‌هایی با سایزهای مختلف استفاده کنند. خوشبختانه کاندوم‌ها شکل‌ها، سایزها، رنگ‌ها، رایحه‌ها و بافت‌های مختلفی دارند و از جنس‌های مختلف ساخته شده‌اند، به همین علت احتمال اینکه کاندومی پیدا شود که برای همسرتان راحت باشد و بتواند یک رابطه‌جنسی لذت‌بخش داشته باشد بیشتر است. می‌توانید انواع مختلف را امتحان کنید تا یکی مناسب خودتان را پیدا کنید.

 

کاپ قاعدگی چیست

برای مطالعه این مطلب بر روی کلمه "کاپ قاعدگی چیست" کلیک کنید.

 

از کاندوم زنانه استفاده کنید

اگر خانمی هستید که نمی‌توانید شوهرتان را راضی به استفاده از کاندوم کنید، می‌توانید از کاندوم‌های زنانه استفاده کنید که البته نباید همزمان با کاندوم مردانه استفاده شوند زیرا تماس دو کاندوم با هم می‌تواند موجب به پارگی کاندوم‌ها شود.

نگرشتان را مشخص کنید

اصرار به استفاده از کاندوم فقط برای محافظت از خودتان نیست، بلکه اینکار همسرتان را هم مصون می‌کند. اینکه از همسرتان بخواهید از کاندوم استفاده کند نشانه این نیست که او را دوست ندارید، بلکه نشانه عشق و محبت واقعی است.

علت عدم راحتی با کاندوم را مشخص کنید

بعضی از مردها نمی‌توانند هنگام استفاده از کاندوم، نعوظ داشته باشند. خیلی وقت‌ها علت این مشکل، سایز نامناسب کاندوم است و خیلی وقت‌ها‌ هم این مشکل علت روانی دارد. در این حالت می توانید از کاندوم سفت کننده استفاده نمایید.

بهترین روش ها برای داشتن رابطه جنسی لذت بخش با کاندوم

داشتن رابطه جنسی لذت بخش با کاندوم برای برخی افراد بیشتر شبیه به یک جوک است. اینکه بتوان در عین استفاده از کاندوم لذت هم برد کمی بعید به نظر می رسد. اما راه حل هایی وجود دارد برای اینکه بتوانید از یک رابطه جنسی ایمن لذت هم ببرید. برای این کار می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

استفاده از کاندوم نازک و بسیار نازک

برخلاف کاندوم های ضخیم گذشته، امروزه کاندوم های نازک تر بسیار بهتری تولید می شود که می تواند به رابطه جنسی لذت بخش با کاندوم کمک کند.
در گذشته به دلیل وجود تکنولوژی های قدیمی و ناتوانی در ساخت کاندوم نازک، استفاده از کاندوم برابر با خداحافظی با لذت جنسی بود. اما در حال حاضر برخی شرکت ها در حال ساخت کاندوم هایی هستند که ضخامت آنها در حدود 30 میکرون یا 0.03 میلیمتر است.

این کاندوم ها به دلیل ضخامت کم باعث می شوند تا شما بتوانید گرمای بدن شریک جنسی خود را کاملا حس کنید. همچنین برجستگی های سطح آلت تناسلی را از بین نمی برند و حس پوست روی پوست را به شما منتقل می کنند.
به همین دلیل استفاده از کاندوم نازک می تواند یک راه حل عالی برای داشتن رابطه جنسی لذت بخش با کاندوم باشد.

استفاده از کاندوم خاردار و با سطح برجسته

در زمان رفت و آمد آلت مرد به داخل واژن زن، برجستگی های سطح آلت مرد باعث تحریک واژن زن و نقطه جی در واژن می شود. این کمک می کند تا زن بتواند ارگاسم را تجربه کند و به حداکثر لذت جنسی برسد.
زمانی که از کاندوم استفاده می کنید این اصطکاک بسیار کاهش می یابد اما روشی وجود دارد برای اینکه رابطه جنسی لذت بخش با کاندوم را تجربه کنید. شما می توانید از کاندوم خاردار برای افزایش لذت در زن و رساندن او به ارگاسم کمک بگیرید.

در سطح کاندوم خاردار نقاط برجسته زیادی وجود دارد که باعث می شود تا تحریک جنسی در زنان افزایش یابد. انواع کاندوم خاردار با خارهایی در 3 اندازه مختلف تولید می شوند: کاندوم خاردار معمولی، کاندوم خاردار خاردرشت و کاندوم فضایی.
استفاده از کاندوم خاردار می تواند یک راهکار عالی برای داشتن رابطه زناشویی لذت بخش با کاندوم باشد.

 

کاندوم زنانه چیست

برای مطالعه این مطلب بر روی کلمه "کاندوم زنانه چیست" کلیک کنید.

 

از کاندوم میوه ای استفاده کنید

یکی از روش های تجربه رابطه جنسی لذت بخش با کاندوم، استفاده از کاندوم میوه ای است. این کاندوم ها به دلیل داشتن بوی خوش باعث می شوند تا در حین رابطه جنسی هم بیشتر تحریک شوید، هم بویی خوش را استشمام کنید.
البته برخی از کاندوم های میوه ای برای رابطه دهانی مناسب هستند و می توانید یک رابطه دهانی لذت بخش را به کمک آنها تجربه کنید. هنگام خرید کاندوم به این مسئله دقت کنید که کاندوم میوه ای که می خرید خوراکی و دارای شکر است یا نه!؟
از کاندوم خوراکی برای رابطه واژینال استفاده نکنید زیرا شکر داخل این کاندوم ها می تواند باعث تغییرات شیمیایی در واژن خانم و کاهش لذت شود.

ریختن چند قطره ژل لوبریکانت در داخل کاندوم

ریختن چند قطره ژل لوبریکانت در داخل کاندوم می تواند به ایجاد رابطه جنسی لذت بخش با کاندوم کمک کند. شما می توانید قبل از قرار دادن کاندوم بر روی آلت خود در داخل آن چند قطره لوبریکانت بیندازید تا در قسمت نوک مخزن کاندوم جمع شود.
با این کار، احساس بیشتری به نوک آلت مرد منتقل می شود و می تواند کمک کمد یک رابطه این همراه با کاندوم داشته باشید. توجه کنید که برای این کار باید از ژل لوبریکانت محلول در آب استفاده کنید چون روان کننده های با پایه روغن می تواند باعث پارگی کاندوم شوند.

خاطرات بد و طرز تفکر خود درباره لذت بردن را تغییر دهید

گاهی اوقات ناتوانی در برقراری یک رابطه پر شور و هیجان به دلیل نوع تفکر شما در مورد روش لذت بردن است. این مسئله که لذت بردن از رابطه جنسی کاملا منوط به استفاده نکردن از کاندوم است، به کلی اشتباه است.
خیلی افراد رابطه جنسی بدون کاندوم اما با لذت کم را تجربه می کنند. این نشان می دهد که نوع تفکر شما درباره لذت بردن در رابطه جنسی می تواند به کلی اشتباه باشد.

رابطه جنسی لذت بخش با کاندوم با خاطر خیال راحت

یکی دیگر از دلایل رابطه زناشویی لذت بخش با کاندوم می تواند به خاطر خیال راحت در مورد انزال و نداشتن استرس و اضطراب ناشی از آن می تواند باشد. نگرانی در مورد بارداری و ابتلا به بیمار یهای مقاربتی می تواند بخش زیادی از لذت شما در حین رابطه را به خود معطوف کند.
این مسئله بر اساس یافته ای علمی است که تقریبا 50 درصد زنان به دلیل اضطراب بالا به خاطر این دغدغه ها، نمی توانند رابطه جنسی برقرار کنند.

از کاندوم در اواخر کار استفاده کنید

اگر از کاندوم برای جلوگیری از بیماری های مقاربتی استفاده نمی کنید، می توانید از آن در اواخر رابطه جنسی استفاده کنید. برخی افراد از کاندوم فقط برای پیشگیری از بارداری استفاده می کنند و در این صورت دیگر نیازی به استفاده از آن از ابتدای رابطه جنسی نیست.
شما می توانید رابطه جنسی خود را بدون کاندوم شروع کنید و در زمانی که انزال شما نزدیک است، اقدام به استفاده از کاندوم کنید تا بتوانید از بارداری پیشگیری کنید.