رابطه جنسی و زناشویی مسئله ای نیست که دقیقا بتوان زمان و تعداد رابطه زناشویی نرمال را به عنوان یک استاندارد بیان کرد. زیرا این مسئله دارای فاکتورها و متغییر های متعددی از جمله تفاوت های فیزیولوژیکی افراد و شرایط حاکم بر رابطه است. در ادامه با فروشگاه محصولات جنسی لاولا مارکت همراه باشید تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

آیا زمانبندی خاص و تعدد رابطه جنسی اهمیت دارد؟

اینکه صرفا زمان مشخصی برای رابطه جنسی در نظر بگیریم تا فقط در آن روز نزدیکی داشته باشیم راه حل اشتباهی است ؛هیجان و یکبارگی این رابطه جهت کیفیت و تنوع در ارتباط برقرار کردن بهتر است.

آیا تعداد رابطه زناشویی مهم است ؟

این سوال برای بسیاری از زوج‌ها مطرح است اما پیش از پاسخ به آن لازم می‌دانیم در مورد باور نادرستی که متاسفانه بسیار هم شایع است، توضیح دهیم؛ متاسفانه اغلب زن و شوهرها تصور می‌کنند که معنی رابطه جنسی فقط انجام نزدیکی است.
درحالی که این تفکر باعث می‌شود زوج نه‌تنها خود را از لذت سایر تعامل‌های جنسی به‌خصوص جنبه‌های عاطفی آن محروم کنند، بلکه اگر به هر دلیل برای هرکدام عذری ایجاد شود (از انواع بیماری تا شرایطی کاملا طبیعی مثل دوران قاعدگی) رابطه جنسی آنها تعطیل می‌شود و این به‌خصوص در درازمدت، برای زندگی جنسی مفید نیست
.

وقتی از رابطه جنسی صحبت می‌شود، منظور انواع تعامل ممکن بین دو طرف است که می‌تواند از یک معاشقه ساده بدون نیت رسیدن به ارگاسم تا رفتار جنسی توام با اوج لذت جنسی برای یکی یا هر دو طرف یا در نهایت همراهی آن با نزدیکی جنسی باشد. در مورد تعداد دفعات برقراری رابطه جنسی نیز برداشت‌های نادرست بسیاری وجود دارد.

تعداد رابطه زناشویی در هفته

تحقیقات و نظرسنجی های متعددی در مورد تعداد رابطه زناشویی نرمال در هفته در سراسر دنیا انجام شده است و نتایج این تحقیقات در برخی موارد مشترک است. برای مثال یک روانشناس با نام ساری کوپر که یک درمانگر جنسی نیز هست، مطالعات زیادی مورد سوال "در هفته چندبار نزدیکی خوب است" انجام داده است. بر اساس بررسی های او، برقراری 2 تا 3 بار رابطه در طول هفته می تواند در تامین نیاز روانی و جسمی افراد موثر باشد.

همچنین در مقاله ای از پروفسور فیسچ بیان شده که: تمایل و نیاز مرد و زن برای برقراری رابطه جنسی در دهه 20 زندگی، از 2 تا 7 بار در هفته است. این مقدار در دهه 30 زندگی، در برخی زوجین افزایش و در برخی از آنها با کاهش مواجه خواهد شد.
او در مصاحبه ای دیگر با سایت nerve بیان کرده که برای داشتن رضایت جنسی، نکته مهم کیفیت رابطه است نه کمیت آن. حتی ممکن است برخی زوجین چندبار در هفته رابطه جنسی داشته باشند اما رضایت کمتری نسبت به زوج هایی که 1 یا 2 بار در هفته رابطه دارند داشته باشند.

تمام این موارد بیان کننده این موضوع است که هیچ قاعده و عدد مشخصی وجود ندارد. این نیاز با توجه به طبع و مکانیسم طبیعی بدن زوجین، می تواند متفاوت باشد. اما به صورت کلی می توان گفت که برقراری رابطه جنسی به تعداد 3 بار در هفته، یکی از بهترین و مناسب ترین میزان رابطه زناشویی در هفته است. این تعداد رابطه می تواند سلامت روحی و جسمی زوجین را به دنبال داشته باشد.

بیشترین رابطه در یک روز

تعداد رابطه زناشویی در روز، در هر دوره ای از زندگی زوجین می  تواند متفاوت باشد که وابسته به مسائل مختلفی بوده و دلایل متعددی دارد. برای مثال در اوایل ازدواج ممکن است به روزی چندبار برسد و پس از آن بسیار کاهش یابد.
این کاهش تعداد رابطه لزوما معنای بدی ندارد و به دلیل عمیق شدن رابطه است. اما در مورد اینکه تعداد رابطه در روز چقدر باید باشد، می توان گفت که وابستگی مستقیمی به میزان توان بدنی شما دارد.

برخی زوجین به دلیل تغذیه مناسب، ورزش، یا سبک زندگی صحیح، ممکن است دچار ضعف بدنی بسیار کمتری شوند و در نتیجه بتوانند به تعداد بالاتری رابطه جنسی داشته باشند. همچنین برخی افراد به دلیل مزاج گرم تر شاید خواهان رابطه بیشتری باشند. پس به صورت کلی تعداد رابطه در روز وابستگی زیادی به قدرت بدنی، توان و میل شما دارد.

تعداد رابطه در اوایل ازدواج

مسلما تمایل زوجین در ابتدای ازدواج برای داشتن رابطه جنسی بسیار بالاتر از سایر زمان هاست. زیرا به دلیل مجاورت زیاد، هردو از نظر جنسی به شدت نیازمند برقراری رابطه جنسی با یکدیگر هستند. دلیل دیگر این تمایل، تازه و جدید بودن آنها برای هم است که می تواند کشش زیادی را برای آنها ایجاد کند. اما احتمالا هرچه از اوایل ازدواج بگذرد این مقدار کمتر خواهد شد و این یک امر طبیعی است.

ممکن است برخی زوجین تا چند بار در روز هم به برقراری رابطه جنسی بپردازند اما در برخی این عدد بسیار کمتر باشد. مسئله مهم در این میان این است که رابطه کم یا زیاد از نظر جسمی و روحی برای شما مشکلی ایجاد نکند. پس سعی کنید رفتار بدن یکدیگر را بهتر بشناسید تا بتوانید تعداد رابطه زناشویی مناسب خود را پیدا کنید.

تعدد روابط جنسی ضرری متوجه زوج نمی‌کند؟

به عنوان یک قاعده کلی، در صورتی که ممنوعیت پزشکی وجود نداشته باشد (که موارد آن بسیار محدود و تشخیص آن نیز فقط با پزشک معالج است)، دفعات برقراری رابطه جنسی هیچ محدودیت خاصی ندارد و هیچ‌کس نمی‌تواند برای آن عدد و رقم خاصی تجویز کند اما در مواردی مثل الگوی رفتار جنسی وسواسی یا اعتیاد به روابط جنسی (که ماهیت مورد دوم هنوز هم مورد مناقشه است)، استثناء وجود دارد و باید به‌وسیله متخصصان به‌خصوص روان‌پزشکان، بررسی شود.

مدت زمان رابطه زناشویی چقدر است

خیلی اوقات مدت زمان رابطه در بین زوجین را سرعت انزال آقایان تعیین می کند که این مسئله یک باور اشتباه است. به این دلیل که اکثر آقایان پس از انزال نمی توانند به رابطه جنسی خود ادامه دهند و نعوظ خود را به شکل طبیعی از دست می دهند، رابطه به اتمام می رسد.
برخی آقایان سعی می کنند تا به وسیله دست یا دهان همسر خود را به ارضا کنند اما برخی که آگاهی کمتری دارند، با ارضای خود همه چیز را تمام شده می دانند و به ارضای زن اهمیت نمی دهند. این مشکل می تواند بسیار شایع باشد چون بسیاری از آقایان دچار مشکل زود انزالی هستند.

اما اگر بخواهیم در مورد تایم دقیق و مدت زمان رابطه صحبت کنیم، باید بگوییم که معمولا مدت زمان مناسب رابطه زناشویی حداقل حدود بیست دقیقه تا نیم ساعت است. حواستان باشد دچار خطا در برداشت نشوید! منظور این نیست که دخول (مدت زمان رابطه واژینال) باید اینقدر طول بکشد! این عدد مربوط به مجموع زمان آماده سازی و پیش نوازش، انجام عمل اصلی (دخول) و پسنوازی و رسیدن به آرامش است.

راه حل طولانی کردن زمان رابطه زناشویی

اگر به هر دلیلی قصد طولانی کردن رابطه زناشویی خود را دارید اما به خاطر مشکل زود انزالی نمی توانید این کار را انجام دهید، پیشنهاد ما استفاده از کاندوم تاخیری قوی است.

کاندوم دابل دیلی

با استفاده از برخی کاندوم های تاخیری از جمله "کاندوم دابل دیلی" می توانید تنها چند دقیقه قبل از شروع رابطه جنسی، انزال خود را به تاخیر بیاندازید.