قرص تاخیری مردانه چیست - قرص تاخیری مردان

امروزه در زندگی زناشویی یکی از اساسی ترین مسائل، مسئله درمان زود انزالی مردان در رابطه جنسی است. این باعث شده تا افراد به سراغ استفاده از قرص تاخیری و داروهای ناتوانی جنسی رفته تا این مشکل شایع خود را حل کنند. قرص تاخيري ممکن است باعث بوجود آمدن اشکالاتی در نعوظ یا دیگر عوارض شود که اگر این اتفاق به طور پی در پی اتفاق بیوفتد، احتیاج به درمان دارد.

انواع-قرص-تاخیری

عوارض قرص تاخیری

تپش قلب، دیابت، فشار خون بالا، مشکلات قلبی، عدم تعادل هورمونی و مسائل مربوط به پروستات عوارض بعضی از دارو‌ها به ویژه دارو‌های ضدفشار خون و روانگردان می‌باشد؛ همچنین اضطراب، افسردگی و عدم اعتماد به نفس از جمله عواملی هستند که احتمال اختلالات نعوظ را افزایش می‌دهند.
ناتوانی جنسی یا اختلال در نعوظ، باعث روی آوردن مردان به استفاده از دارو‌های جنسی و قرص‌ تاخیری یا قرص نعوظ می‌گردد، لذا در اینجا شما را با قرص های تاخیری مردانه و عوارض آن‌ها آشنا می‌کنیم. 

ناتوانی جنسی با روند زندگی ارتباط مستقیم دارد و امکان دارد برای هر کسی  اتفاق بیافتد. برای درمان ناتوانی جنسی روش‌های متفاوتی وجود دارد؛ ازجمله این روش‌ها می‌توان به مراجعه به پزشک اورولوژ و یا حتی متخصصین سکس تراپی مراجعه کرد. اما به علت وجود تابو‌های اجتماعی اغلب مردم از مراجعه با این مراکز خود داری کرده و خودسرانه به سراغ دارو‌های تقویت جنسی می‌روند.

قرص تاخیری و سفت کننده بدون عوارض وجود دارد ؟

تقریبا می توان گفت که عمده ی قرص های تاخیری و سفت کننده به دلیل ایجاد تغییراتی در روند طبیعی و نرمال بدن، باعث ایجاد عوارضی خواهند شد. در نتیجه باید گفت قرص تاخیری و سفت کننده بدون عوارض نداریم. عوارض برخی از این داروها کمتر و برخی دیگر بیشتر است و این مسئله به روش مداخله و تاثیرگذاری آن دارو بر بدن بستگی دارد.
پیشنهاد ما عدم استفاده از این قرص های تاخیری و مراجعه به پزشک برای حل اصولی و ریشه ای مشکل زود انزالی و استفاده از راهکارهای علمی و ورزشی است!

 

دوش واژینال چیست

برای مطالعه این مطلب بر روی کلمه "دوش واژینال چیست" کلیک کنید.

 

انواع قرص‌های تاخیری - عوارض قرص تاخیری

 

قرص سیلدنافیل (ویاگرا - ارکتو)

قرص سیلدنافیل

قرص‌ سیلدنافیل که با نام تجاری ویاگرا – ارکتو نیز شناخته می شوند در مقادیر ۵۰، ۲۵ و ۱۰۰ میلی گرمی موجود می باشد. ماکزیمم دوز مورد استفاده روزانه ۱۰۰ میلی گرم است و بهتر است از مقادیر ۲۵ شروع شود و در صورت عدم پاسخ دهی مناسب مقدار مصرف افزایش یابد.

 

عوارض: از عوارض قرص‌های ویاگرا؛ سردرد (به علت کاهش فشار خون) و احساس گرگرفتگی می‌باشد و عوارض خطرناک مانند تاری دید و سیانوپسیا (تغییر رنگ در دید و دیدن اشیا به رنگ آبی) و اختلالات شنوایی بوده که نیاز به قطع مصرف و مراجعه فوری به پزشک دارد.

تاثیر قرص های ویاگرا یا سیلدنافیل بر روی بدن

 

قرص وگادول (Vega-Dol)

قرص وگادول

قرص وگادول، نام تجاری مخدر ترامادول در کشور هندوستان می‌باشد که با اسامی دیگر مانند Veldrol و وکتادول (VICTADOL) و مشابه آن بر روی اینترنت (به عنوان یکی از قرص های تاخیری) به فروش می‌رسد. این قرص از ترکیب ترامادول با سیلدنافیل که ماده‌ای خطرناک است تهیه می‌شود. قرص ترکیبی وگادول (سیلدنافیل و ترامادول) حاوی ۱۰۰ میلی‌گرم سیلدنافیل و ۵۰ میلی‌گرم ترامادول است.

 

عوارض: هرچند قرص وگادول تا حدودی باعث به تأخیر انداختن و درمان زود انزالی می‌شود، اما در دراز مدت عوارض جبران‌ناپذیری بر سلامت بدن خواهد گذاشت. سکته قلبی ناگهانی، سکته مغزی، از دست رفتن بینایی و شنوایی، افزایش فشار چشم و سوء هاضمه از عوارض رایج این قرص است.

 

قرص تادافیل یا سیالیس (Cialis)

قرص سیالیس عملکردی مشابه ویاگرا دارد، اما بسیار قوی‌تر از ویاگرا بوده و ماده تأثیر گذار اصلی آن تادالافیل می‌باشد که موجب نعوظ (سفت و راست شدن) آلت می‌شود و تا حدودی در تأخیر در انزال نیز تأثیر گذار می‌باشد.

قرص سیالیس

معمولاً سیالیس را بصورت یک قرص در زمان مورد نیاز مصرف می‌کنند، این زمان می‌تواند از ۳۰ دقیقه تا ۴۰ دقیقه قبل از تصمیم به مقاربت و نزدیکی مصرف شود. (توصیه می‌شود جهت جذب بهتر اثرات دارو، یک لیوان آب خنک بنوشید)

 

هشدار: مصرف بیشتر از یک بار در روز تادالافیل به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

 

 عوارض: مصرف مقادیر بیش از حد تادالافیل می‌تواند باعث درد‌های قفسه سینه، منگی، ضربان نامنظم قلب و تورم پا‌ها و اختلال در دید شود.

 

قرص واردنافیل یا لویترا (vardenafil)

قرص واردنافیل یا داروی واردنافیل با مهار فسفودی استراز تیپ ۵ در اجسام غاری شکل آلت تناسلی مردانه باعث افزایش اثر نیتریک اکساید در پایانه‌های عصبی و سلول‌های اندوتلیال می‌شود که در نتیجه منجر به گشادشدن عروق و افزایش جریان خون و نعوظ آلت تناسلی مردانه در برابر تحریک جنسی می‌شود و به این طریق است که یک قرص تاخيري هم به حساب می آید.

 

هشدار: این قرص توسط بیماران خاص مانند بیماران کلیوی، بیماران دستگاه گوارشی و... مصرف نگردد.

قرص لویترا

عوارض: کاهش ناگهانی شنوایی یا از دست رفتن شنوایی که ممکن است با وزوزگوش و سرگیجه همراه باشد ممکن است با مصرف واردنافیل رخ دهد.

 

داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای (مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین)(SSRIs)

داروهای-ضد-افسردگی-سه-حلقه‌ای---SSRIs

از داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای (SSRIs) معمولا در درمان افسردگی از آنها استفاده می شود اما در درمان زود انزالی هم کاربرد دارند. این داروها مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین هستند که با افزایش میزان سروتونین در مغز تاثیر خود را می گذارند.

 

دوره تاثیر ضد افسردگی های سه حلقه ای: این داروها معمولا برای اثرگذاری نیاز به چند هفته مصرف دارند.

 

عوارض ضد افسردگی های سه حلقه ای: مشکلات گوارشی، افزایش وزن و اشتها، خشکی دهان، افت فشار وضعیتی، تشنج، تاری دید، آریتمی قلبی.

 

کاپ قاعدگی چیست

برای مطالعه این مطلب بر روی کلمه "کاپ قاعدگی چیست" کلیک کنید.

 

کپسول فلوکستین (قرص فلوکستین)(Fluoxetine)

کپسول-فلوکستین

فلوکستین یکی از داروهای مهارکننده بازجذب سروتونین (SSRI) است که از آن عمدتا در درمان افسردگی و اختلال هایی مثل هراس، وسواس و پرخوری استفاده می شود. به دلیل احتمال ایجاد اختلال در خواب، بهتر است در صبح ها از این دارو استفاده شود. این دارو به عنوان یک قرص تاخیری هم کاربرد دارد.

 

دوره تاثیر فلوکستین: 3 تا 6 هفته (در صورت داشتن عوارض یا عدم تاثیر در بهبود زود انزالی، باید تغییر کند)

 

عوارض فلوکستین: خواب آلودگی، رویاهای غیر معمول، بی خوابی و لرزش، اضطراب، حالت تهوع، خشکی دهان، عوارض پوستی، تعریق، عصبانیت.

 

قرص سرترالین (Sertraline)

قرص-سرترالین

از داروهای مورد استفاده در اختلال افسردگی است که در ایجاد تاخیر در انزال هم کاربرد دارد.

 

دوره تاثیر سرترالین: 3 تا 6 هفته (در صورت داشتن عوارض یا عدم تاثیر در بهبود زود انزالی، باید تغییر کند).

 

عوارض سرترالین: تغییرات ناگهانی در خلق، سرگیجه، احساس خارش در پوست، خونریزی‌های غیرطبیعی (نقاط قرمز در سطح پوست)، کاهش تمایلات جنسی، افزایش احساس تشنگی، گرفتگی و پرش ناگهانی عضلات، تاخیر در انزال، تهوع، خشکی دهان، خستگی، احساس منگی، تب، ناراحتی معده، تپش قلب.

 

سیتالوپرام (Citalopram)

قرص-سیتالوپرام

سیتالوپرام یکی از داروهایی است که معمولا برای درمان اضطراب و برخی اختلالات خلقی از آن استفاده می شود و شاید بتوان آن را جزو یکی از انواع قرص تاخیری هم به حساب آورد.

 

دوره تاثیر سیتالوپرام: 3 تا 6 هفته (در صورت داشتن عوارض یا عدم تاثیر در بهبود زود انزالی، باید تغییر کند).

 

عوارض سیتالوپرام: کاهش فشار خون، اشکال در تنفس، احتباس ادرار، تکرر ادرار، تاری دید، کاهش اشتها، اسهال، خشکی دهان، اختلالات جنسی، یبوست، تعریق زیاد، تغییر در توانایی‌های جنسی، بی خوابی، اختلال ادراک، لرزش، تهوع، بزرگ شدن مردمک، آبریزش بینی.

 

قرص پاروکستین (Paroxetine)

قرص-پاروکستین

پاروکستین در درمان افسردگی کاربرد دارد و کاربرد آن افزایش آرامش در فرد است. از این دارو به عنوان قرص تاخيري در درمان زود انزالی هم استفاده می شود.

 

دوره تاثیر پاروکستین: 3 تا 6 هفته (در صورت داشتن عوارض یا عدم تاثیر در بهبود زود انزالی، باید تغییر کند).

 

عوارض پاروکستین: در صورتی که پاروکستین ناگهان قطع شود می تواند عوارضی همچون سردرد، اضطراب، افسردگی، گیجی، تهوع، ضعف، بی خوابی، علائم تنفسی فوقانی، بی خوابی، پارستزی و سایر علائم مشابه میگرن را داشته باشد. از سایر عوارض مصرف پارکستین می توان به افزایش تعریق، خواب‌آلودگی، تهوع، گیجی، افزایش یا کاهش وزن، یبوست، سردرد، اختلال در نعوظ، لرزش و خشکی دهان اشاره کرد.

 

قرص داپوکستین (Dapoxetine)

قرص-داپوکستین

یکی دیگر از داروهای مهارکننده بازجذب سروتونین (SSRI)ها است که به صورت اختصاصی برای درمان مشکل زود انزالی تجویز می شود. این دارو با افزایش زمان انزال فرد و افزایش کنترل او بر انزال خود، زود انزالی را درمان می کند.

 

نحوه تاثیر داپوکستین: نیازمند مصرف روزانه است و محدوده سنی مصرف آن بین 18 الی 64 است.

 

عوارض داپوکستین: سرگیجه، تغییرات خلق، نفخ معده، کابوس شبانه، تعریق بیش از حد، تاری دید، ضعف و خستگی، احساس لرزش، اسهال، سو هاضمه، یبوست.

 

قرص کلومیپرامین (Clomipramine)

قرص-کلومیپرایمین

یکی دیگر از داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای است که اثر مهاری قویی بر بازجذب سروتونین دارد و در درمان وسواس فکری، خود زشت انگاری، هراس و... کاربرد اجباری دارد. از کلومی پرایمین در درمان زود انزالی هم استفاده می شود.
عوارض کلومی پرامین: تهوع، عرق ریزی، خشکی دهان، یبوست، تاری دید، کم فشاری ارتواستاتیک و اختلال جنسی و تشنج.

 

تست بارداری خانگی

برای مطالعه این مطلب بر روی کلمه "تست بارداری خانگی" کلیک کنید.

 

قرص تاخیری گیاهی

قرص-تاخیری-گیاهی

قرص تاخیری گیاهی آفرودیت

قرص تاخیری گیاهی آفرودیت

قرص گیاهی آفرودیت یک قرص تاخيري است که از گیاهان خشک میوه از جمله زعفران، زنجبیل، دارچین، خارخاسک ساخته می شود. قرص تاخیری آفرودیت کمک می کند تا مشکل زود انزالی برطرف شود و همچنین میل جنسی فرد افزایش یابد.

 

موارد احتیاطی مصرف: افرادی که به اسانس های گیاهی حساسیت دارند، افراد دارای بیماری هایی از جمله کمبود فشار خون و مشکلات قلبی.

 

کپسول اگزوتیک پلاس مارنیز (کپسول گیاهی)(Exotique)

کپسول گیاهی اگزوتیک پلاس مارنیز

کپسول گیاهی اگزوتیک پلاس دارای ترکیباتی از جمله گوارانا، جینسینگ، گیاه Eleuterococcus و ماده مغذی ژل رویال (Ryal Jelly) است و اثراتی همچون ارتقاء عملکرد جنسی، کاهس استرس، کاهش خستگی، افزایش میل جنسی و تحریک پذیری جنسی و انرژی زایی دارد.

 

نحوه مصرف: مصرف یک تا دو کپسول در روز، قبل از غذا

 

کپسول تاخیر جنسی کیمیاگر (گیاهی)

کپسول-تاخیر-جنسی-کیمیاگر-(گیاهی)

کپسول تاخیری گیاهی کیمیاگر (کپسول اگزوتیک پلاس مارنیز) یک داروی گیاهی است که با کاهش حساسیت اندام تناسلی مردان در درمان زود انزالیموثر است. ترکیبات این کپسول بر اساس طب سنتی تهیه شده است.

 

عوارض کپسول کیمیاگر: انقباضات شکمی، یبوست و دل درد.

 

جایگزین قرص تاخیری

روش های جایگزین دیگری برای حل مشکل زود انزالی وجود دارد که عوارض قرص تاخیری را ندارند. در ادامه به تمام روش های جایگزین استفاده از قرص های تاخیری اشاره می کنیم.

 

کاندوم تاخیری قوی به جای قرص تاخیری

کاندوم تاخیری

یکی از روش های متداول ایجاد تاخیر در انزال مردان، استفاده از کاندوم تاخیری قوی است. کاندوم تاخیری با داشتن مواد بی حس کننده لیدوکایین و بنزوکاین کمک می کند تا تحریک آلت مرد در حین رابطه زناشویی کاهش یابد و انزال به تاخیر افتد.
شما می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر، مشخصات و قیمت کاندوم انواع کاندوم تاخیری خیلی قوی را مشاهده کرده و در صورت تمایل اقدام به خرید کنید:

 

کاندوم تاخیری قوی