امروزه در زندگی زناشویی یکی از اساسی ترین مسائل؛ مشکل جنسی بین زوجین می باشد. مشکلات جنسی در مردان از مشکلات شایعی است که توجه مردان را برای درمان آن به سمت دارو‌های ناتوانی جنسی سوق می دهد. زود انزالی یکی از مشکلات جنسی شایع در مردان است و بیشتر آقایان برای درمان مشکل زود انزالی به سمت قرص‌های تاخیری میروند بدون اینکه از عوارض آن اطلاعی داشته باشند. قرص‌های تاخیری در اغلب مرد‌ها باعث بوجود آمدن اشکالاتی در نعوظ می‌شود که اگر این اتفاق به طور پی در پی اتفاق بیافتد، احتیاج به درمان دارد. تپش قلب، دیابت، فشار خون بالا، مشکلات قلبی، عدم تعادل هورمونی و مسائل مربوط به پروستات عوارض بعضی از دارو‌ها به ویژه دارو‌های ضدفشار خون و روانگردان می‌باشد؛ همچنین اضطراب، افسردگی و عدم اعتماد به نفس از جمله عواملی هستند که احتمال اختلالات نعوظ را افزایش می‌دهند.

ناتوانی جنسی یا اختلال در نعوظ، باعث روی آوردن مردان به استفاده از دارو‌های جنسی و قرص‌های تاخیری می‌گردد، لذا در اینجا شما را با انواع قرص های تاخیری مردان و عوارض آن‌ها آشنا می‌کنیم. 

ناتوانی جنسی با روند زندگی ارتباط مستقیم دارد و امکان دارد برای هر کسی  اتفاق بیافتد. برای درمان ناتوانی جنسی روش‌های متفاوتی وجود دارد؛ ازجمله این روش‌ها می‌توان به مراجعه به پزشک ارولوژ و یا حتی متخصصین سکس تراپی مراجعه کرد. اما به علت وجود تابو‌های اجتماعی اغلب مردم از مراجعه با این مراکز خود داری کرده و خود سرانه به سراغ دارو‌های تقویت جنسی می‌روند. ناتوانی جنسی می‌تواند از مشکلات روحی و یا جسمی فرد ناشی شود. این ناتوانی در آقایان با بالارفتن سن، نسبتاً رایج است. البته این روز‌ها تجویز دارو توسط پزشک می‌تواند این مشکل را حل کند.

 

انواع قرص‌های تاخیری و جنسی و عوارض آن‌ها

 

قرص سیلدنافیل (ویاگرا - ارکتو)

قرص‌های سیلدنافیل که با نام تجاری ویاگرا – ارکتو نیز شناخته می شوند در مقادیر ۵۰، ۲۵ و ۱۰۰ میلی گرمی موجود می باشد و ماکزیمم دوز روزانه ۱۰۰ میلی گرم است و بهتر است از مقادیر ۲۵ شروع شود و در صورت عدم پاسخ دهی مناسب مقدار مصرف افزایش یابد.

عوارض: از عوارض قرص‌های ویاگرا؛ سردرد (به علت کاهش فشار خون) و احساس گرگرفتگی می‌باشد و عوارض خطرناک مانند تاری دید و سیانوپسیا (تغییر رنگ در دید و دیدن اشیا به رنگ آبی) و اختلالات شنوایی بوده که نیاز به قطع مصرف و مراجعه فوری به پزشک دارد.

تاثیر قرص های ویاگرا یا سیلدنافیل بر روی بدن

 

قرص وگادول

وگادول Vega-Dol نام تجارتی مخدر ترامادول در کشور هندوستان می‌باشد که با اسامی دیگر مانند Veldrol و وکتادول VICTADOL و مشابه آن بر روی اینترنت به فروش می‌رسد. این قرص از ترکیب ترامادول با سیلدنافیل که ماده‌ای بسیار خطرناک است تهیه می‌شود. قرص ترکیبی وگادول (سیلدنافیل و ترامادول) حاوی ۱۰۰ میلی‌گرم سیلدنافیل و ۵۰ میلی‌گرم ترامادول است.

 عوارض: هرچند قرص تاخیری وگادول تا حدودی باعث به تأخیر انداختن و درمان زود انزالی می‌شود، اما در دراز مدت عوارض جبران‌ناپذیری بر سلامت بدن خواهد گذاشت. سکته قلبی ناگهانی، سکته مغزی، از دست رفتن بینایی و شنوایی، افزایش فشار چشم و سوء هاضمه از عوارض رایج این قرص است.

 

قرص تادافیل یا سیالیس

cialis قرص‌های سیالیس عملکردی مشابه ویاگرا دارد، اما بسیار قوی‌تر از ویاگرا بوده و ماده تأثیر گذار اصلی آن تادالافیل می‌باشد که موجب نعوظ (سفت و راست شدن) آلت می‌شود و تا حدودی در تأخیر در انزال نیز تأثیر گذار می‌باشد.

قرص سیالیس

معمولاً سیالیس را بصورت یک قرص در زمان مورد نیاز مصرف می‌کنند، این زمان می‌تواند از ۳۰ دقیقه تا ۴۰ دقیقه قبل از تصمیم به مقاربت و نزدیکی مصرف شود. (توصیه می‌شود جهت جذب بهتر اثرات دارو، یک لیوان آب خنک بنوشید)

هشدار: مصرف بیشتر از یک بار در روز تادالافیل به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

 عوارض: مصرف مقادیر بیش از حد تادالافیل می‌تواند باعث درد‌های قفسه سینه، منگی، ضربان نامنظم قلب و تورم پا‌ها و اختلال در دید شود.

 

قرص واردنافیل یا لویترا

واردنافیل با مهار فسفودی استراز تیپ ۵ در اجسام غاری شکل آلت تناسلی مردانه باعث افزایش اثر نیتریک اکساید در پایانه‌های عصبی و سلول‌های اندوتلیال می‌شود که در نتیجه منجر به گشادشدن عروق و افزایش جریان خون و نعوظ آلت تناسلی مردانه در برابر تحریک جنسی می‌شود.

هشدار: این قرص توسط بیماران خاص مانند بیماران کلیوی، بیماران دستگاه گوارشی و... مصرف نگردد.

قرص لویترا

عوارض: کاهش ناگهانی شنوایی یا از دست رفتن شنوایی که ممکن است با وزوزگوش و سرگیجه همراه باشد ممکن است با مصرف واردنافیل رخ دهد.

محصولات جنسی بدون عوارض مانند انواع کاندوم های تاخیری و اسپری های تاخیری می توانند جایگزین مناسبی برای انواع قرص های تاخیری باشند. پکیج کامل محصولات تاخیری فروشگاه لاولا مارکت راه حل مناسبی برای رفع مشکل انزال زودرس می باشد.


مقالات زیر می تواند برای شما مفید باشد: