در رابطه های جنسی یکی از معضلات اساسی، خشکی واژن می باشد که باعث دردناک شدن رابطه ‌ی جنسی می شود. ژل لوبریکانت واژن را روان کرده و باعث می شود از رابطه جنسی لذت بیشتری ببرید. این محصول به ژل لوبریکانت سیلیکونی و ژل روان کننده سیلیکونی نیز معروف است. تا انتهای این مقاله از لاولا مارکت با ما باشید تا با این محصول و نحوه استفاده خرید ژل روان کننده لوبریکانت آشنا شوید و از موارد اساسی که باید در انتخاب، خرید اینترنتی ژل روان کننده لوبریکانت و نحوه استفاده از این محصول رعایت کنید، مطلع شوید.

ژل روان کننده لوبریکانت چیست؟

 اگر خانمی دچار خشکی واژن باشد در هنگام برقراری رابطه جنسی حتی درصورتی که پیش از آن معاشقه و تحریک به درستی انجام شده باشد، باز هم پس از تعدادی حرکت ابتدایی به علت سایش بسیار؛ دو طرف با مشکل مواجه می شوند به خصوص یار جنسی که سوزش اطراف واژن برای او عذاب آور است.

 در این شرایط به دلیل اینکه تحریک با سوزش کلیتوریس همراه است، دو طرف به سختی به مرحله ارضا می رسند. از طرفی در این وضعیت کاندوم نیز بعد از چند دقیقه، قابلیت لیز و نرم بودنش از دست می رود و احتمال دارد پاره شود. اما زیاد نگران نباشید، در عصرحال محصولات بسیاری برای حل این معضل در بازار عرضه می شوند که یکی از آن ها ژل روان کننده لوبریکانت است.

محصول ژل روان کننده لوبریکانت رابطه جنسی را روان می کند و به همین دلیل بسیاری از افراد همواره از این محصول به عنوان یکی از اصلی ترین وسیله زندگی زناشویی یاد می کنند.

استفاده از بهترین ژل روان کننده لوبریکانت یکی از روش های آسان جهت افزایش لذت در روابط زناشویی می باشد. همان طور که از نام آن مشخص است، این محصول رابطه جنسی را روان‌تر و لذت بخش تر می کند.

 آیا استفاده از ژل لوبریکانت شخصی واجب است؟

خیر. درصورتی که سال ها بدون هیچ ژل روان کننده اضافی از رابطه زناشویی لذت برده اید و ناراحتی و دردی ندارید، لزومی ندارد ژل استفاده کنید اما درصورتی  که درد و خشکی واژن دارید، می توانید از این محصولات استفاده نمایید.

زمانی که غرق رابطه زناشویی هستید، آخرین چیزی که تمایل دارید رخ دهد کاهش سرعت در رسیدن به مرحله ارگاسم است. اثر لیز بودن ژل لوبریکانت بر روی سطح بدن، می تواند باعث طولانی شدن لذت شما شود و درد را که بعضی اشخاص پس از آمیزش طولانی مدت دارند، کاهش دهد.

 

استفاده از ژل روان کننده به این معنی نیست که شما بیماری یا مشکلی دارید

 یکی از باور های غلط در روابط زناشویی این است که بانوان جوان نباید در حین رابطه آمیزشی از ژل روان کننده ی لوبریکانت استفاده کنند. باور برخی این است که افرادی از ژل لوبریکانت استفاده می کنند که بیماری جنسی خاصی مثل خشکی واژن دارند. این باور غلط را فراموش نمایید تا از مقاربت خود بیشتر لذت ببرید. استفاده از لوبریکانت سیلیکونی می تواند باعث افزایش لذت شما در حین رابطه شود زیرا دخول را روان می کند.

 

تاثیرات و کاربرد های ژل بهداشتي لوبريکانت (ليز و روان کننده)

اگر طبق طریقه استفاده از ژل روان کننده لوبریکانت، این محصول را در حین رابطه زناشویی استفاده کنید، لذت دوطرفه حاصل می شود، یکپارچگی و مقاومت کاندوم نیز افزایش پیدا می کند. این ژل به ساختار بدن صدمه نمی زند و سبب سقط جنین نخواهد شد. معمولا بانوانی که در مراحل پس از یائسگی هستند، کمتر استروژن ترشح می کنند و به لوبریکانت نیاز بیشتری دارند.

ژل روان کننده ی لوبریکانت در سایر موارد پزشکی، مانند آزمایشات و معالجه ی مقعدی نیز استفاده می شود تا این ناحیه دچار آسیب نشود. در معالجه های واژینال این محصول از ایجاد خراش کناره های واژن به وسیله تجهیزات معاینه پیشگیری می کند.

در حوزه پزشکی، معمولا در آزمایشات و سونوگرافی واژینال، ژل روان کننده لوبریکانت استفاده می شود. این محصول برای راحتی کار پزشک و دردناک نبودن برای بیمار به اسپکلوم یا لوازم سونوگرافی مالیده می شود.

ژل روان کننده لوبریکانت میتواند کاربرد های مختلفی داشته باشد مانند تست کردن شیوه ها و پوزیشن‌ های جدید در رابطه زناشویی و یا حتی نرم کردن سطح بدن برای اینکه لذت و کیفیت رابطه زناشویی افزایش پیدا کند.

آیا بدن به اندازه کافی تولید کننده ژل لوبریکانت نیست؟

با وجود اینکه بدن انسان وقتی تحریک می شود روان کننده های طبیعی را مهیا می کند اما در مواقعی این اتفاق رخ نمی دهد و یا به اندازه کافی نیست. اکثر این عوامل تشدید کننده خشکی واژن هستند کنند مانند علائم جانبی دارو، کم آبی و دوران یائسگی.

یک زن جوان قبل از یائسگی چه اندازه لوبریکانت احتیاج دارد؟ در اینجا باید گفت همسر زن باید به اندازه لازم با او معاشقه کند تا بدن زن روان کننده کافی ترشح نماید. مناسب ترین روان کننده ترشحات خود  بدن است، لذا بهتر است تحریک را طولانی تر نمایید. اما در مجموع اگر  قبل از یائسگی به خشکی واژن مبتلا شده اید، باید به دکتر متخصص مراجعه نمایید تا به دلیل مشکل پی ببرید.

چند نوع ژل روان کننده لوبریکانت وجود دارد؟

در کل دو نوع لوبریکانت وجود دارد، یکی بر پایه آب و دیگری بر پایه روغن است اما ژل ترکیبی یا بر پایه سیلیکون نیز ارائه شده است. از آنجایی که در اکثر رابطه ها از کاندوم استفاده می شود لوبریکانت های محلول در روغن چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد.

 1. ژل روان کننده لوبریکانت بر پایه آب

این ژل برای روابط جنسی همراه با استعمال کاندوم است و به آسانی قابل شست و شو می باشد. قیمت ژل روان کننده لوبریکانت بر پایه آب نیز بسیار مناسب است.

لوبریکانت های محلول در آب به آسانی و سریع از واژن خارج می شوند.

 1. ژل روان کننده لوبریکانت روغنی

به هیچ وجه همراه کاندوم ژل روان کننده لوبریکانت روغنی استفاده نکنید. روغن ‌ها به کاندوم‌‏ صدمه جدی وارد می کنند و احتمال دارد کاندوم را سوراخ یا پاره نمایند و ناخواسته شخص باردار و یا به مشکلات مقاربتی احتمالی دچار شود. این محوصل میزان PH واژن را بالا یا پایین برده و شما را با آلودگی هایی مانند واژینوز باکتریال روبرو می کند.

این نوع محصول باعث حس چرب بودن در واژن می شود و اکثر خانم ها را مجبور به شستشوی این قسمت می کند که غلط است. استفاده از شامپو برای واژن هر اندازه هم که ملایم باشد  PH آن را تغییر می دهد.

 1. ژل روان کننده لوبریکانت سیلیکونی

این محصولات در مقایسه با آن هایی که بر پایه آب هستند، مقاومت بیشتری دارند. این ژل های روان کننده لوبریکانت به همراه برخی کاندوم های خاص قابل استفاده هستند و از طرفی به منظور برقراری آمیزش جنسی در آب مثل استخر پیشنهاد می شوند. این محصول به طور معمول از قیمت بالاتری برخوردار است.

 1. ژل روان کننده لوبریکانت ترکیبی

بعضی از این محصولات علاوه بر ویژگی روان کنندگی، خصوصیات زیر را نیز دارا هستند:

 • این محصول ترکیبی از ماده‌ی بنزوکائین است و باعث تاخیر در ارضای جنسی خواهد شد.
 • این محصول دارای ماده‌ی تحریک کننده و حرارت دهنده جنسی می باشد که پیشنهاد می شود اساس و بیس آن عصاره طبیعیمثل نعنا باشد تا در آخر باعث سوزش نشود.
 • این محصول دارای موادی است که جریان خون در ساختار عضلانی آلت را افزایش داده وباعث افزایش اندازه آلت خواهد.
 1. ژل روان کننده لوبریکانت مقعدی

این محصول هم در واژن برای بهبود خشکی واژن و هم برای روان کردن مقعد برای برقراری رابطه مقعدی مورد استفاد قرار می گیرد.

عوارض ژل روان کننده لوبریکانت

صحبت های بسیاری درباره لوبریکانت های طبیعی شده است. این محصولات حکم مکمل طبقه بندی شده را دارند و زیر نظر FDA  نیستند،  لذا هر شرکتی می تواند یک سری مواد را در یک قوطی ریخته و نام لوبریکانت روی آن بگذارد. بنابراین در انتخاب ژل لوبریکانت روان کننده دقت کنید است و مطمئن شوید، مجاز است.  هرچه لیست مواد تشکیل دهنده کمتر باشد، بیشتر توصیه می شود.

یک عنصر که در برخی ژل های روان کننده لوبریکانت وجود دارد، الکل و هر ماده ای بر پایه الکل می باشد که به طور معمول دو حرف آخر آن OL است. شما در لوبریکانت به الکل که یک ضد عفونی کننده می باشد احتیاجی ندارید زیرا کشنده باکتری های طبیعی است که باعث می شود عفونت مخمری بگیرید یا بیش از اندازه باکتری ها تکثیر شوند. از این دیدگاه نیز در نظر داشته باشید که الکل خشکی پوست را ایجاد می کند لذا خشکی واژن را تشدید می کند.

گلیسیرین موجود  در  ژل روان کننده لوبریکانت که حاوی قند است می تواند بیماری های ویروسی و عفونی را انتقال دهد مانند واژینوز.  از این رو در حین خرید اینترنتی ژل روان کننده لوبریکانت و استفاده از این محصول حتما به مواد اولیه ای که در تولید آن به کار رفته شده است، دقت نمایید.

 

سایر مضرات ژل روان کننده لوبریکانت

برخی از ژل های روان کننده لوبریکانت برای خودارضایی آقایان مورد استفاده قرار می گیرند ولی برای استفاده واژینال، رابطه مقعدی یا به همراه کاندوم مناسب نیستند. محصولاتی که برای رابطه جنسی ایمن باشند برای خود ارضایی هم ایمن هستند. لوبریکانت های شخصی در درمان ناتوانی های جنسی آقایان مسن تر قابل استفاده هستند.

براساس تحقیقات و آزمایش های انجام شده افرادی که برای مقاربت مقعدی از لوبریکانت های شخصی استفاده نمودند، بیشتر به مشکلاتSTI ، مثل کلامیدیا مبتلا شدند. همچنین برخی از ژل های روان کننده لوبریکانت می توانند باعث آسیب چشمگیری به ساختار مقعد شود.

برخی از افراد به علت استفاده از لوبریکانت های خاص احساس خارش می گیرند. برخی از این ژل ها به سلول ها صدمه می زنند یا حتی باعث تشدید ویروس HIV می شوند. یک اسپرم کش به اسم نانوکسینول9 در بعضی از لوبریکانت ها، از بین برنده سلول غشای واژینال و رکتوم است که احتمال دارد افزاینده سطح انتقال آلودگی STI و HPV باشد.

در انتخاب و خرید ژل روان کننده لوبریکانت سرما را به گرما ترجیح دهید زیرا احساس گرما می تواند سریع به احساس سوزش تبدیل شود، به ویژه در صورتی که پوست حساس یا آلرژی به مواد اکتیو داشته باشید اما مواد خنک کننده در ژل مشکل ایجاد نمی کند.

 

نکات قابل توجه پیش از خرید ژل روان کننده لوبریکانت

در هنگام خرید ژل روان کننده لوبریکانت توجه داشته باشید که محصول انتخابی حتما برای شما لذت بخش تر باشد و بهتر شما را ارگاسم کند.

همانطور که می دانید واژن از بافت بسیار نازکی برخوردار است، لذا باید اطمینان حاصل کنید که لوبریکانت مصرفی شما این نواحی را تحریک نمی کند. لذا، بهتر است به منظور احتیاط اول میزان کمی از آن را روی ناحیه داخلی بازو تست کنید تا عکس العمل پوست خود را بررسی نمایید.

پس از هر مرتبه استفاده از ژل روان کننده لوبریکانت و رابطه جنسی، واژن را با ژل ‌های شستشوی واژن کاملا بشویید.

 پیش از هر رابطه جنسی حمام کنید. این امر به سالم ماندن رحم بانوی شما کمک می نماید.

روش دیگری که اطمینان حاصل کنید همه چیز رو به راه است، ادرار پس از رابطه زناشویی است. با این امر باکتری های این قسمت را ضدعفونی کرده و احتمال ابتلا به عفونت ادراری را کاهش می دهد.

 

طرز استفاده ژل روان کننده لوبریکانت

انتخاب و خرید ژل روان کننده لوبریکانت مسئله شخصی است. این محصول را در نزدیکی تخت قرار دهید تا دسترسی به آن راحت باشد. میزانی از آن را در کیف یا اتوموبیل خود قرار دهید تا در حین نزدیکی احساسی ناگهانی مورد استفاده قرار دهید.

با این محصول عمل دخول آسان تر انجام می شود. اما طریقه مصرف ژل روان کننده لوبریکانت را در نظر داشته باشید. برای پیشگیری از شوک سرد، اول ژل لوبریکانت را روی دستان بریزید دست ها را به هم مالیده و بعد روی بدن ماساژ دهید.

مقدار کمی از این ژل روی سر کاندوم باعث می شود فرد در طول آمیزش با کاندوم حس خوبی داشته باشد. اما بیشتر از یک نخود نباشد زیرا لغزنده شدن زیاد باعث می شود کاندوم در محل خود نباشد. همچنین در هنگام خرید کاندوم دقت کنید که بر روی آن نوشته شده باشد که دارای ژل لوبریکانت است.

 

 آموزش انتخاب ژل لوبریکانت روان کننده و خرید آن

در صورتی که با یک موقعیت خرید عمده ژل لوبریکانت مواجه شدید یا مبلغ پایینی برای قیمت ژل روان کننده ی لوبریکانت پیشنهاد شد، به هیچ وجه خرید نکنید.

درصورتی که برای اولین مرتبه از این محصول استفاده می کنید، میزان کمی از آن را تهیه و برای مدتی تست کنید تا ببینید حس خوبی دارید یا خیر، بوی آن را می پسندید یا خیر؟ برای خرید یک ژل روان کننده لوبریکانت مناسب زمان بگذارید و حتما براساس طریقه استفاده ژل روان کننده لوبریکانت مورد استعمال قرار دهید.

حتما باید اطمینان حاصل کنید که لوبریکانت مورد استفاده شما باعث تحریک سایر ناحیه ها نمی شود.

بهترین ژل های روان کننده لوبریکانت

 1. ژل لوبریکانت روان کننده زرد

 این محصول با نرم کردن پوست واژن، لذت جنسی را افزایش می دهد.

ویژگی های  این محصول

 • تحریک برای برقراری رابطه جنسی از سمت خانم ها
 • پیشگیری از درد حین برقراری رابطه زناشویی
 • خاصیت روانسازی و لوبریکانت و پیشگیری از خشک شدن و خراشیدگی واژن
 • بر پایه آب گلیسیرین بوده که رطوبت ناحیه مخاط واژینال را حفظ می کند
 • از بین برنده عطر بد واژن و خوشبو نمود اطراف آن
 • بهبود دهنده التهابات دردناک سیستم تناسلی بانوان
 1. ژل روان کننده لوبریکانت ایزومد

 این محصول بر پايه آب و بدون روغن است و با کلیه پوست ها سازگاری دارد و هیچگونه عوارضی ندارد. این ژل با فرمولاسيون پيشرفته تولید شده و هم برای رابطه مقعدی و واژن قابل استفاده است. همچنین بدون کاندوم و یا همراه کاندوم می توانید آن را مورد استفاده قرار دهید.

 1. ژل روان کننده لوبریکانت ایموشن

این محصول با دارا بودن ویژگی آنتی باکتریال و ضد قارچ، یک ضد عفونی کننده محسوب می شود. این ژل زرد ایموشن هم واژن را نرم و لیز می کند وهم با شاخصه لوسیونی خود، موجب پاک کنندگی و نظافت و طراوت واژینال می شود.
درمان خشکی واژن بعد از زایمان

در فروشگاه محصولات جنسی لاولا مارکت می توانید قیمت انواع ژل روان کننده لوبریکانت مانند ژل لوبریکانت روان کننده زرد، ژل روان کننده لوبریکانت ایزومد، ژل روان کننده لوبریکانت ایموشن و... را مشاهده نمایید. همچنین لازم به ذکر است خرید ژل لوبریکانت مقعدی از داروخانه یا به صورت اینترنتی با هم تفاوتی ندارد و پیشنهاد می کنیم این ژل را از طریق سایت های اینترنتی فروش محصولات زناشویی تهیه کنید. شما می توانید پس از مقایسه قیمت ژل روان کننده لوبریکانت لاولا مارکت و داروخانه ها، با خیال راحت  خرید ژل روان کننده لوبریکانت را از لاولامارکت انجام دهید.