مشکل زود انزالی در بسیاری از کشورها از مهمترین مشکلات جنسی آقایان است که باعث شده درمان زود انزالی یک دغدغه برای همه باشد. این مشکل می تواند با گذشت زمان باعث سرد شدن رابطه زناشویی شود زیرا باعث می شود تا سیکل جنسی زوجین کامل نشود و به مرور دچار سرد مزاجی شوند.
از این روست که توجه به این مشکل و رفع زود انزالی از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه این مطلب از لاولا مارکت به بررسی تمامی روش های خداحافظی با زود انزالی می پردازیم. در میانه های مطلب می توانید فیلم آموزش درمان زود انزالی را مشاهده کنید.

 

تمامی روش های درمان زود انزالی - خداحافظی با زود انزالی

همانطور که گفتیم، زود انزالی در آقایان ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شده باشد؛ در نتیجه روش و راه حل درمان آن نیز متفاوت خواهد بود. بسیاری افراد نگرانی های زیادی نسبت به عوارض داروهای زود انزالی دارند، اما روش های دیگر بسیاری برای درمان زود انزالی بدون دارو وجود دارد.
در راه های درمان زود انزالی آقایان بصورت همزمان بر روی بدن و ذهن اقداماتی صورت میگیرد تا مرد به حالت روان تنی (سلامت جسمی و روحی) مناسب برای یک نزدیکی جنسی طولانی مدت برسد. در ادامه به بررسی تمامی راه های درمان زودانزالی آقایان خواهیم پرداخت.

 

1. درمان زود انزالی خانگی - درمان زود انزالی بدون دارو

درمان زود انزالی خانگی

درمان های خانگی یکی از پرطرفدارترین روش ها برای درمان انواع بیماری هاست، زیرا با مواد غذایی و داروهای گیاهی سر و کار داشته و عوارض کمی دارد. در درمان انزال زودرس به روش خانگی (تاخیری خانگی)، از مواد غذایی زیر استفاده می شود که هر کدام خواص مختص به خود را دارند:

  • درمان زود انزالی با سیر و سیر سیاه (دارای ماده لینولیک با قابلیت گرمایش و تقویت قوای جنسی)
  • درمان زود انزالی با عسل و دارچین
  • نخود و نخود آب (آبگوشت نخود)
  • زیتون، بادام درختی، انجیر، ارده با شیره انگور
  • چرب کردن زیر شکم و ناحیه تناسلی با ترکیب روغن زیتون و روغن کنجد

 

2. درمان زود انزالی با خمیر دندان

شاید عجیب به نظر برسد اما برخی افراد اقدام به درمان زود انزالی با خمیر دندان می کنند. مواد خنک کننده موجود در خمیر دندان حس خنکی و بی حسی را به آلت مرد منتقل می کند و باعث به تاخیر افتادن انزال می شود.
روش ساخت تاخیری با خمیر دندان روش خاصی ندارد و به این صورت است که با مالیدن آن به نقاط حساس آلت، باعث ایجاد بی حسی در آن می شوند.

 

پریود چیست

برای مطالعه این مطلب بر روی کلمه "پریود چیست" کلیک کنید.

 

3. درمان زود انزالی در طب سنتی

درمان زود انزالی در طب سنتی

درمان زودانزالی گیاهی یکی دیگر از روش های درمان کم عوارض انزال زودرس است که عوارض چندانی نداشته و بسیار راحت و در دسترس است. درمان انزال زودرس با طب سنتی به روش های زیر انجام می شود:

  • درمان زود انزالی با حنا (خاصیت افزایش ضخامت پوست و کاهش مقدار تحریکات در ناحیه تناسلی)
  • معجون درمان زود انزالی (معجون میخک، معجون عود هندی، معجون زنجبیل و...)

4. درمان زود انزالی با ورزش - تمرین ماهیچه لگنی یا کیگل

درمان زود انزالی با ورزش

ورزش بصورت عمومی و به شکل یک پیاده روی یا نرمش سبک و روزانه 15 تا 20 دقیقه که باعث بهبود گردش خون، رفع استرسها و نگرانیها و آمادگی جسمانی بهتر در رابطه می شود. همچنین بصورت غیر مستقیم به درمان زودانزالی کمک می کند.

همچنین یکی از روش های موثر برای درمان زود انزالی مردان و همچنین درمان بی اختیاری ادرار در خانم ها انجام تمرینات کیگل می باشد. با استفاده از این تمرین های ساده می توانید با تقویت عضلات pc زودانزالی را درمان کنید. برای آشنایی با این روش مقاله  درمان زود انزالی مردان و بی اختیاری ادرار زنان با تمرین ماهیچه لگنی یا کیگل را مطالعه کنید.

فیلم آموزش درمان زود انزالی

در زیر می توانید فیلم آموزش درمان زود انزالی را مشاهده کنید:

 

 

5. قرص درمان زود انزالی - درمان زود انزالی با دارو

قرص درمان زود انزالی

برخی از روشهای غلط درمانی استفاده از دارو برای زود انزالی آقایان است. انواع قرص زود انزالی مرد شامل موارد زیر است:

  • قرص وگادول (ترامادول – وکتادول) (veldrol - victadol) ساخته شده از ترکیب ترامادول و سیلدنافیل.
  • قرص تادافیل یا سیالیس که عملکردی مشابه ویاگرا (مناسب نعوظ) داشته اما تا حدودی هم تاخیر در انزال ایجاد می کند.
  • مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین، پاروکستین، سرترالین، سیتالوپرام، داپوکستین و...

 

عوارض قرص درمان زود انزالی

قرص تاخیری در ابتدای شروع استفاده باعث تاخیر در انزال می گردد و از این بابت به فرد کمک می کند، ولی در دراز مدت به دلیل اثر بر میل جنسی و کاهش آن باعث می شوند فرد تمایلی به برقراری رابطه جنسی نداشته باشد.

 

6. تکنیک توقف شروع (stop-start)

یکی از تکنیکهای رفتاری برای درمان زود انزالی، تکنیک توقف شروع است. در این تکنیک در هنگام رابطه مرد در زیر قرار می گیرد و زن در بالا و تحریک به ارامی و توسط زن آغاز می شود. مرد قبل از رسیدن به لحظه غیر قابل اجتناب از انزال با اشاره از زن می خواهد که تحریک را متوقف کند و بعد از گذشت 15 تا 30 ثانیه که ارامش برای مرد ایجاد شد مجدد تحریک ادامه می یابد و مجددا قبل از رسیدن به نقطه مورد اشاره تقاضای توقف تحریک صورت می گیرد. این روند چند نوبت صورت می گیرد تا آمادگی لازم در زن ایجاد شود و سپس تا انزال ادامه می یابد.

 

7. تکنیک سیمن (seman)

یکی دیگر از تکنیکهای رفتاری برای درمان زود انزالی، تکنیک سیمن می باشد. در این تکنیک مرد آلت تناسلی خود را تحریک می کند و قبل از رسیدن به لحظه غیر قابل اجتناب انزال، تحریک را متوقف می کند. سپس 15 تا 30 ثانیه تحریک را متوقف نگه می دارد تا احساس نزدیک بودن انزال سرکوب شود.
بعد مجددا تحریک شروع می شود و بهمین منوال 3 بار توقف تحریک صورت می گیرد و در پایان اجازه انزال داده می شود. این تمرین دو تا سه بار در هفته انجام می شود و بعد از گذشت 3 نوبت از تمرین دفعات توقف به تدریج از 3 بیشتر می شود تا مدت زمان تمرین به تدریج افزایش یابد و فرد بتواند بین 7 تا 10 دقیقه تحریک بدون انزال داشته باشد.

 

8. تکنیک فشردن سر آلت تناسلی

در این تکنیک مثل تکنیک قبلی تحریک صورت می گیرد و قبل از رسیدن به لحظه انزال، با دو انگشت محکم سر الت تناسلی فشرده می شود و این باعث فروکش کردن تحریک و از بین رفتن احساس انزال می شود و بعد از چند ثانیه مجددا تحریک ادامه می یابد.

 

9. کنترل تنش های روحی (اضطراب و استرس) - کنترل انزال با ذهن

کنترل انزال با ذهن

تکنیکهای رفتاری که مورد اشاره قرار گرفت خود بخشی از درمان گام به گام زودانزالی است. با توجه به آنکه اضطراب و استرس نقش اساسی در وقوع انزال زودرس دارد توصیه می شود در اولین گام فرد مبتلا به این اختلال با تغییر سبک زندگی خود استرسها و تنشهای موجود را کاهش دهد. فرد باید با یادداشت کردن رویدادهای استرس زا و با استفاده از تکنیکهای مقابله با استرس نسبت به کنترل این استرسها اقدام کند.

 

10. کاهش مصرف سردی و خوردن گرمی جات - درمان زود انزالی با تغذیه

درمان زود انزالی با تغذیه و گرمی جات

باید غذاهایی که باعث انزال زودرس هستند را کاهش و غذاهایی که کمک به درمان می کنند را بیشتر مصرف نماید. همچنین فاصله مناسب بین رابطه و وعده غذایی را رعایت نماید. آنچه که در اکثر منابع طب سنتی و جدید مطرح می باشد اینکه برخی از مواد غذایی باعث انزال زودرس و تشدید آن می شوند مانند ماست، دوغ و لبنیات و غذاهایی که در اصطلاح طبیعت سرد دارند، فلفل و ادویه جات تند.

در مقابل برخی مواد غذایی مثل موز، عسل، خرما، مارچوبه، تخم مرغ، شکلات تلخ، هویج، جو دوسر، تمبر هندی، آووکادو، بلوبری، موز، گردو، غلات و حبوبات بویژه لوبیا، سیر و پیاز، کرفس، مغز پسته و بادام، قارچ، لوبیای سبز، گیلاس و برنج قهوه ای به درمان زودانزالی کمک می کنند.

 

11. رعایت مراحل و انجام پیشنوازی

زود انزالی و پیش نوازی

باید در خود رابطه باید انجام شود رعایت اصول رابطه جنسی صحیح یعنی بهنگام بودن، دوسویه بودن، پیش نوازش طولانی و مناسب و حفظ طمانینه و ارامش در خود رابطه می باشد. هر چقدر طمانینه و آرامش بیشتری در سکس وجود داشته باشد و هر چقدر پیش نوازش بهتر و بیشتر صورت گیرد کمک می کند تا زودانزالی زودتر بهبود یابد.

 

12. انتخاب پوزیشن مناسب زود انزالی

موقعیت یا پوزیشن در رابطه باید مورد توجه قرار گیرد. موقعیت سنتی در رابطه جنسی که مرد در بالا قرار می گیرد باعث تشدید زودانزالی می شود و لذا در افراد مبتلا به زودانزالی توصیه می شود از موقعیتی استفاده شود که زن در بالا قرار می گیرد.
همچنین موقعیت عمود بر هم نیز موقعیت مناسبی است. زن خوابیده و زانوها را جمع می کند و مرد از زیر زانوهای او و به شکلی که بدنش زاویه نود درجه با بدن زن دارد عبور کرده و رابطه صورت می گیرد.
در این موقعیت امکان تحریک کلیتوریس توسط دست نیز فراهم می شود و کمک می کند تا زن تحریک بیشتری دریافت کند و زمان ارگاسم وی جلو بیفتد و مرد نیز تحریک را با شدت کمتری دریافت کند و انزال به تاخیر افتد.

 

13. استفاده از کاندوم تاخیری

استفاده از کاندوم تاخیری، پد تاخیری، ژل تاخیری و اسپری تاخیری باعث می شوند تا تحریک کمتری توسط آلت تناسلی حس شده و مدت زمان بیشتری طول بکشد تا تحریک به حد انزال برسد. برای خرید کاندوم تاخیری می توانید بر روی دکمه پایین تصویر کلیک کنید.

 

کاندوم تاخیری

کاندوم تاخیری

 

14. درمان زود انزالی با دستگاه آر تی ام اس

درمان زود انزالی با دستگاه آر تی ام اس(RTMS)

درمان زودانزالی به کمک درستگاه آر تی ام اس (RTMS) یکی از روش هاییست که در یکی دو دهه اخیر بخش زیادی از بیماری های جسمی و روانی را درمان کرده است. برای مثال این دستگاه در درمان بیماری های روحی روانی چون افسردگی های مقاوم به درمان بسیار کاربرد دارد. روش کار به این صورت است که با تحریک الکتریکی بخش های مختلفی از بدن از جمله مغز، به کاهش علائم بیماری یا درمان آن کمک می کند.

 

آیا دیر انزالی در آقایان هم وجود دارد ؟

آقایان هم ممکن است به مانند بسیاری از خانم ها درگیر مشکل دیر انزالی شوند. شما می توانید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در این مورد به مطلب "دیر انزالی آقایان" سر بزنید.

 

منبع: عصر ایران