دیلدو چیست ؟ کاربرد دیلدو چیست ؟

دیلدو (Dildo) یا آلت مصنوعی (آلت مصنوعی مردانه) یک نوع اسباب بازی جنسی (Sex Toy) است که زنان از آن برای کامجویی و لذت جنسی استفاده می کنند. کاربرد دیلدو به این صورت است که زنان با وارد کردن دیلدو به واژن خود، درواقع حس دخول آلت تناسلی مردانه را برای خود شبیه سازی می کنند.

استفاده از آلت مردانه مصنوعی به سالها پیش باز می گردد. محققان آثار وجود اشیایی شبیه آلت تناسلی مردانه را که از جنس سنگ یا چوب بوده است را به دوره های آغازین زندگی بشر (انسان های اولیه) نسبت می دهند. در زیر می توانید یک عکس از دیلدو را مشاهده کنید.

عکس دیلدو

امروزه نیز وسایل و ابزارهای عشق بازی و وسایل فانتزی زناشویی یا اصطلاحا اسباب بازی جنسی (سکس توی) کاربردهای فراوانی دارند. این ابزارها به وسایلی چون آلت جنسی مصنوعی مردانه محدود نمی شود. وسایلی همچون پوشش ها و لباس های فانتزی زناشویی نیز از اسباب بازی‌های جنسی به حساب می آیند.

این وسایل افراد را از نظر روانی و دیداری دچار لذت می کنند و از نظر شرعی هم برای استفاده توسط زن و شوهر اشکالی به آن وارد نیست. این وسایل را با نام اندام تناسلی مصنوعی هم می شناسند.

 

واژینیسموس چیست

برای مطالعه این مطلب بر روی کلمه "واژینیسموس چیست" کلیک کنید.

 

احکام شرعی استفاده از دیلدو

حکم شرعی استفاده از دیلدو

حکم شرعی استفاده از آلت مصنوعی مردانه (دخول وسایل فانتزی زناشویی) یا استعمال جسم خارجی از نظر مراجع تقلید به شرح زیر است:

 • آیت الله خامنه ای : در صورتی که توسط اعضای همسر انجام شود اشکال ندارد، ولی اگر ارضا توسط غیر اعضای همسر باشد، جایز نیست.
 • آیت الله سیستانی : جایز نیست.
 • آیت الله مکارم شیرازی : اگر ضرر خاصی نداشته باشد حرام نیست، هرچند بهتر است ترک شود.
 • آیت الله هادوی تهرانی : لذت بردن زن و شوهر از یکدیگر به هر شکلی جایز است. ولی داخل کردن اشیایی غیر از اعضای بدن به فرج (واژن)، بنابر احتیاط، جایز نیست.
 • آیت الله فاضل لنکرانی : ارضای جنسی همسر با دست و هر جاى بدن، مانعى ندارد. ولى با غیر جسد هرچه باشد، جایز نیست.
 • آیت الله صافی گلپایگانی : به طور کلی هرگونه التذاذ جنسی زن و شوهر از یکدیگر اگر با اعضای بدنشان باشد، جایز است. ولی با غیر از اعضای بدن جایز نیست.

آیا ارضا کردن همسر با آلت مصنوعی یا اسباب بازی جنسی مشکلی ایجاد می کند؟

این مسئله علاوه بر اینکه ممکن است از نظر شرعی مشکل داشته باشد، می تواند از نظر روحی نیز مشکل ایجاد کند. برای مثال وقتی مردی همسر خود را با دیلدو ارضا کند، ممکن است پس از مدتی، دیگر زن نیازی به آلت همسر خود حس نکند. این مسئله می تواند هم به خاطر عادت کردن به این وسیله، و هم تفاوت سایز آلت همسر و دیلدو باشد؛ و پس از مدتی باعث سردی در رابطه زناشویی شود.

انواع دیلدو

این ابزار جنسی شامل دو نوع اصلی بوده که یکی برای استفاده در واژن و دیگری برای استفاده در مقعد است. باید گفت که شکل این دو نوع آلت مصنوعی مردانه با هم متفاوت است. دیلدوهای مناسب واژن معمولا به شکل استوانه ای هستند و در برخی طرح های خود دارای برجستگی هایی برای تحریک بیشتر واژن اند. اما دیلدوهای مقعدی عمدتا دارای اشکال مخروطی بوده که این مسئله به دلیل تفاوت در نوع ورودی مقعد و واژن است.

یکی دیگر از انواع دیلدو، دیلدو برقی است که به صورت موتور دار و ویبره دار تولید می شود. همچنین در برخی از این دیلدوها از المنت های حرارتی استفاده می شود. کاربرد این قابلیت ها به منظور افزایش تحریک ناحیه کلیتورال و واژینال در خانم ها است. گوی مقعدی دیگر وسیله ای است که برای لذت جویی از طریق مقعد مورد استفاده قرار می گیرد.

دیلدو کمری

دیلدو کمری یکی از انواع دیلدو است که به شکل یک کمربند به کمر بسته می شود و در رابطه جنسی عملکردی مشابه آلت مرد را دارد و برای رابطه جنسی بین خانم با خانم یا خانم با آقا از آن استفاده می شود.

دیلدو خاردار

برخی از انواع دیلدو با عنوان "دیلدو خاردار" با داشتن برجستگی هایی خار مانند، باعث تحریک شدید زن می شوند از این روست که خرید دیلدو خار دار (دارای برجستگی) متداول است.

جنس دیلدو از چیست؟ 

انوع دیلدو معمولا از مواد مختلفی تولید می شوند که استفاده از جنس های مختلف، امکان طراحی های خاص را به تولید کننده می دهد، هم برای موارد بهداشتی مناسب تر است. دیلدوها از نظر جنس با متریالی همچون پلاستیک (سیلیکونی)، شیشه، فلز (استیل)، ژلاتین و یا ترکیب این مواد با هم تولید می شود.

عوارض استفاده از دیلدو

عوارض استفاده از دیلدو

استفاده از این ابزار جنسی ممکن است به چند دلیل برای فرد مشکل ایجاد کند. در زیر به چند مورد از این عوارض اشاره کرده ایم:

 • کم حسی در ناحیه واژن به خاطر استفاده بیش از حد.
 • عادت کردن به لوازم جنسی مصنوعی و ایجاد سردی در زندگی جنسی مشترک فرد با همسر یا شریک جنسی اش.
 • افزایش احتمال انتقال بیماری های مقاربتی و یا عفونت های ناحیه تناسلی زن

   

  نوره چیست

  برای مطالعه این مطلب بر روی کلمه "نوره چیست" کلیک کنید.

 

عوارض استفاده از دیلدو و اسباب بازی‌های جنسی برای جامعه

برخی معتقدند که آزاد سازی و رفع محدودیت ها در زمینه فروش کالاهای مکمل جنسی از جمله اسباب بازیهای جنسی، باعث بهبود روابط زوجین می شود. اما از طرفی عده ای معتقدند که این مسئله زمینه و راه را برای گسترش خودارضایی فراهم می کند و باعث آسیب های اجتماعی بیشتر برای جامعه می شود.

محدودیت های فروش و خرید دیلدوها و اسباب بازی های جنسی در ایران

محدودیت های فروش و خرید دیلدوها و اسباب بازی های جنسی در ایران

 

عدم وجود قوانینی مشخص و جامع در زمینه فروش محصولات جنسی باعث شده که بازار محصولات و لوازم زناشویی دچار هرج و مرج شود. یکی از دلایل این مسئله، وجود تابوهای جنسی در کشور و حساسیت های ایجاد شده در این زمینه در هنگام تصمیم گیری برای وضع قوانین است. این مسئله باعث می شود تا کنجکاوی ها و رفتارهای خارج از چارچوب عرفی جامعه نیز بیشتر شود.

تمام این خلا های قانونی باعث شده تا برخی پیج ها و کانال های فروش اسباب بازی زناشویی در شبکه های اجتماعی زیاد شوند. این پیج ها با ایجاد فروشگاه هایی نامعتبر و بدون مجوز، ممکن است کالاهایی را به فروش برسانند که سلامتی افراد را به خطر بیندازد.

این فروشگاه ها با تبلیغ عناوین جذابی چون: خرید دیلدو دیجی کالا، خرید دیلدو پرداخت درب منزل، وسایل زناشویی مردانه، فروش پیگمنت، واژن مصنوعی، گوی مقعدی، خرید دیلدو ارزان و فروشگاه انواع دیلدو با مجوز وزارت بهداشت، در پی فروش محصولات خود هستند.

 

آیا خرید دیلدو (فروش دیلدو) قانونی است؟

فروش حضوری این اقلام در ایران جرم محسوب می شود و برای فروشنده آن پیگرد قانونی دارد. این ممنوعیت برای فروش آنلاین نیز صادق است. هر فروشگاه آنلاین که اقدام به فروش محصولاتی چون آلت مصنوعی زنانه و مردانه، وسایل bdsm، بات پلاگ و... کند، از قانون تخطی کرده و مرتکب جرم شده است. مقدار و میزان مجازات خرید و فروش اسباب بازیهای جنسی در قانون مشخص نشده و بستگی به میزان جرم انجام شده دارد.

نکات بهداشتی در استفاده از دیلدو

نکات بهداشتی در استفاده از دیلدو

به این دلیل که این وسیله جنسی با اندام های داخلی بدن ارتباط دارد، رعایت تمیزی و بهداشت آن از اهیمت بالایی برخوردار است. اگر از این ابزار استفاده می کنید، پیشنهاد می شود که قبل و بعد از هر بار استفاده، آن را به خوبی بشویید و ضد عفونی کنید. همچنین اگر دیلدو شما داراری شیار و برجستگی هایی است، پس از استفاده زوائد آن را به خوبی و به شکل مناسبی تمیز کنید.

 استفاده از کاندوم بر روی دیلدو

برای اینکه نباشد پس از هربار استفاده دیلدو را بشویید یا اینکه اگر از تمیز بودن آن اطمینان ندارید می توانید با کشیدن کاندوم بر روی آن خیال خود را راحت کنید. همچنین بیشتر کاندوم های موجود در بازار دارای ژل روان کننده لوبریکانت هستند و کمک می کنند تا دخول به آسانی صورت پذیرد. در هنگام خرید کاندوم به این مسئله دقت کنید که دارای مواد روان کننده باشد.

قیمت دیلدو چقدر است؟

تقریبا می توان گفت هیچگونه حساب و کتابی در زمینه فروش این محصول وجود ندارد و هر فروشگاه غیر مجازی آن را با قیمت های دلخواه خود به فروش می رساند. این محصولات به دلیل نوسانات قیمت ارز، همچون سایر محصولات وارداتی دچار تغییرات قیمتی فراوانی شده اند. اما قبل از این تغییرات، قیمت انواع دیلدو از چند ده هزار تومان تا چند صد هزار تومان متغیر بود و خرید دیلدو ارزان قیمت میسر بود.

همچنین به این دلیل که لاولا مارکت فروشگاه مجاز محصولات زناشویی اصل به حساب می آید، امکان درج قیمت این محصولات را ندارد.

دیل دو چیست - دیلدول چیست ؟

باید بگوییم که برخی افراد این وسیله را با نام های "دیل دو" "دیلدول"  نیز می شناسند که فقط از نظر املایی با کلمه دیلدو تفاوت دارد!

 

تست بارداری خانگی

برای مطالعه این مطلب بر روی کلمه "تست بارداری خانگی" کلیک کنید.

 

چگونه از رابطه واژینال بیشتر لذت ببریم؟

اگر حس می کنید رابطه واژینال با آلت همسرتان به اندازه کافی به شما لذت نمی دهد، می توانید از برخی وسایل زناشویی کمکی استفاده کنید. این وسایل شامل برخی کاندوم ها از جمله کاندوم خاردار و کاندوم فضایی است.
کاندوم خاردار از طریق تحریک بیشتر ناحیه واژینال و نقطه جی (g-spot)، در رساندن شما به اوج لذت جنسی و ارگاسم نقش اساسیی ایفا می کند. برای خرید کاندوم خاردار خاردرشت می توانید بر روی دکمه خرید پایین عکس کلیک کنید.

 

کاندوم خار درشت

کاندوم بیگ دات

 

یکی از دلایل دیگری که باعث می شود تا لذت رابطه واژینال کم شود این است که محیط واژن به اندازه کافی مرطوب نشود. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود ولی یکی از بهترین راه های حل این مشکل، استفاده از ژل لوبریکانت است.
ژل لوبریکانت با داشتن مواد روان کننده محلول در آب کمک می کند تا مقاربت روان تر و لذت بخش تری را تجربه کنید. 

ژل لوبریکانت

 

خرید ژل لوبریکانت

 

همچنین شما می توانید جهت خرید انواع محصولات زناشویی از طریق فروشگاه لوازم زناشویی لاولا مارکت اقدام به تهیه محصول مورد نظر خود کنید.