رایج ترین مشکلات جنسی آقایان که همواره با آن درگیر هستند را در این مقاله از لاولامارکت بررسی خواهیم کرد. اختلالات جنسی مردان نیز مانند بانوان موراد و دلایل خاص خود را دارد. آشنا شدن با رایج ترین مسکلات جنسی آقایان و رفع آنها یکی از عوامل تاثیر گذار در بهبود رابطه جنسی زوجین؛ و در نتیجه بهبود کلی روابط زناشویی می باشد.  بنظر می رسد اندازه آلت، اختلال نعوظ، انزال زودرس و اختلال در مرحله ارگاسم رایج ترین مشکلات جنسی آقایان است. اما اگر بخواهبم در یک جمله "مهمترین مشکل جنسی مردان" را بگوییم، اختلال در میل جنسی و اختلال در انزال و نعوظ مهمترین و رایج ترین اختلالات جنسی مردان است. در ادامه با خواندن این مطلب اختلالات و مشکلات جنسی مردان را بطور کامل بررسی خواهیم کرد و روشهای درمان این مشکلات را قید خواهیم کرد. مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

رایج ترین مشکلات جنسی مردان


  • مشکل سایز آلت

اکثر آقایان بر این باورند که اندازه آلت آنها کوچک است و این را بعنوان یکی از مشکلات رایج خود در موضوعات جنسی دانسته و بر اساس ایت فرضیه، اعتماد بنفس خود را در رابطه جنسی از دست می دهند .ولی غافل از اینکه خانمها اندازه آلت برایشان آنقدر مهم نیست که عشق بازی و یک رابطه گرم مهم است. در جدول  زیر اندازه نرمال آلت تناسلی آقایان در سنین مختلف نشان داده شده :

متوسط طول طبیعی آلت مردان

سنانداره آلت (سانتی متر)
جنین 30 هفته1.5CM
جنین 36هفته1.5CM 
نوزاد1.5CM 
کودک 6 ماهه1.5CM
کودک 1 ساله2.3CM
کودک 2 ساله2.6CM
کودک 3 ساله2.9CM
کودک 4 ساله3.3CM
کودک 5 ساله3.5CM
کودک 6 ساله3.8CM
کودک 7 ساله3.9CM
کودک 8 ساله4.7CM
کودک 9 ساله4.8CM
کودک 10 ساله4.8CM
افراد بالغ9.3CM

راه حل:

اگر بر اساس جدول فوق آلت خود را در حالت نعوظ اندازه گیری کرده، و مشکلی در خصوص اندازه آلت مشاهده نشد: شما دارای مشکلی در خصوص مشکلات رایج مردان در بخش سایز آلت نمی باشید؛ تمرکز خود را به عشقبازی اولیه بگذارید.

درصورتی که اندازه آلت شما در حالت نعوظ کمتر از اعداد مشخص شده بود، نیاز به مراجعه به پزشک دارید.

اگر که به صورت فوری و لحظه ای نیاز به افزایش سایز آلت تناسلی خود دارید، می توانید از کاندوم بزرگ کننده استفاده کنید. برای مشاهده و خرید کاندوم بزرگ کننده، روی نوشته پایین عکس کلیک کنید:

 

کاندوم بزرگ کننده

 


  • اختلال نعوظ

اختلال در زمان نعوظ و رسیدن آلت به سایز حداکثری نیز یکی دیگر از رایج ترین مشکلات جنسی آقایان می باشد.علت این موضوع چاقی و اضافه وزن بعلاوه کاهش جریان خون می باشد. جالب است بدانید حدود دو سوم مردانی که حمله قلبی داشته اند، در سالیان گذشته با مشکل اختلال در نعوظ نیز دست و پنجه نرم کرده اند.  گاهی مواقع به این مشکل جنسی مردان، ناتوانی جنسی نیز گفته می شود. این حالت یک ناتوانی در نعوظ و یا عدم توانایی در حفظ نعوظ کافی برای داشتن یک عملکرد جنسی مناسب است.

راه حل:

برای درمان این نوع اختلالات لازم است ورزش کنید. یک رژیم غذایی مناسب هم انتخاب کنید و در نتیجه وزن خود را کاهش دهید.


  • اختلال در مرحله ارگاسم

از مشکلات رایج مردان درد در مرحله انزال است. این مشکل بطور عمده در مردان جوان رخ میدهد. از جمله دلایلی احتمالی بروز این مشکل التهاب پروستات است. ناتوانی در به ارگاسم رسیدن در رابطه جنسی و یا ناتوانی جنسی در به ارگاسم رسیدن در مدت زمان معمول برای یک رابطه ی جنسی و یا ناتوانی در به ارگاسم رسیدن در حین رابطه جنسی را اختلال در مرحله ارگاسم می گویند. در برخی موارد به ارگاسم رسیدن تنها از طریق خود ارضایی (استمناء) و یا رابطه جنسی دهانی اتفاق می افتد.

راه حل:

مراجعه به یک پزشک متخصص در حوزه کلیه و مجاری ادراری برای درمان اختلال و درد در هنگام انزال


  •  کم بودن میل جنسی

گاهی پیش می آید که با توجه به میل جنس مخالف مردان علاقه ای به برقراری رابطه جنسی نداشته و به با کاهش میل جنسی یا بی میلی جنسی روبرو شده است. عوامل عمومی بی میلی جنسی در مردان شامل استرس،مشکلات خانوادگی و کمبود خواب می باشد. عامل پزشکی بی میلی جنسی در مردان نیز کاهش هرمون تستوسترن می باشد. کاهش این هرمون علاوه بر اختلال در میل جنسی باعث پوکی استخوان، بیماری عروق، سندروم متابولیک، مرگ زود رس و... نیز خواهد شد.

راه حل:

در صورتی که درارای خواب منظم نیستید و یا از مشکلات خانوادگی و استرس رنج میبرید با رفع این موارد مشکل بی میلی جنسی در شما بسرعت رفع خواهد شد. در غیر اینصورت نیاز به آزمایش خونساده برای تشخیص سطح تستسترون می باشد.


  • انزال رتروگراد یا پس رونده (Retrograde)

Retrograde یا عدم خروج مایع منی در هنگام انزال یکی از مشکلات عجیب در مردان می باشد. در این اختلال در حین انزال مایع منی یا از آلت خارج نشده یا به جای خروج از آلت تناسلی به سمت عقب و به داخل مثانه حرکت می کند. در صورت وجود دیابت یا استفاده از داروهای پروستات مردان ممکن است به این اختلال دچار شوند.

راه حل:

اگر به دنبال فرزندآوری نیستین این مشکل نیازی به درمان ندارد. در غیر اینصورت با مصرف دارو مشکل عدم خروج منی در هنگام انزال قابل رفع است.


  • نعوظ دائم و طولانی مدت

نعوظ طولانی مدت که ارتباطی با میل جنسی ندارد. این حالت یک حالت نادر بوده و به صورت بالقوه خطرناک است و نیاز به اقدامات پزشکی فوری دارد.


  • انزال زودرس یا زود انزالی

این مورد تقریبا یکی از شایع ترین موراد در مردان می باشد. یک سوم مردان تقریبا دچار اختلال زود انزالی می باشند. عوامل زیای باعث این اختلال در مردان می شود. از مهمترین عوامل ایجاد اختلال زدو انزالی در مردان میتوان به: پرکاری غده تیروئید ، مشکلات روانی  اشاره کرد. ناتوانی در به تاخیر انداختن ارگاسم (اوج لذت جنسی) و انزال است، که در این حالت پس از مدت زمان کوتاهی از آغاز رابطه جنسی ارگاسم و انزال رخ می دهد و معمولا منجر به نارضایتی شریک جنسی می شود.