در این مقاله رایجترین مشکلات جنسی آقایان که همواره با آن درگیر هستند را می خوانید. بنظر می رسد اندازه آلت، اختلال نعوظ، انزال زودرس و اختلال در مرحله ارگاسم رایج ترین مشکلات جنسی آقایان است.

سایز آلت

اکثر آقایان بر این باورند که اندازه آلت آنها کوچک است و اعتماد بنفس خود را در رابطه جنسی از دست می دهند .ولی غافل از اینکه خانمها اندازه آلت برایشان آنقدر مهم نیست که عشق بازی و یک رابطه گرم مهم است. در جدول  زیر اندازه نرمال آلت تناسلی آقایان در سنین مختلف نشان داده شده :

متوسط طول طبیعی آلت مردان

سنانداره آلت (سانتی متر)
جنین 30 هفته1.5CM
جنین 36هفته1.5CM 
نوزاد1.5CM 
کودک 6 ماهه1.5CM
کودک 1 ساله2.3CM
کودک 2 ساله2.6CM
کودک 3 ساله2.9CM
کودک 4 ساله3.3CM
کودک 5 ساله3.5CM
کودک 6 ساله3.8CM
کودک 7 ساله3.9CM
کودک 8 ساله4.7CM
کودک 9 ساله4.8CM
کودک 10 ساله4.8CM
افراد بالغ9.3CM

اختلال نعوظ

گاهی مواقع به این مشکل جنسی مردان، ناتوانی جنسی نیز گفته می شود. این حالت یک ناتوانی در نعوظ و یا عدم توانایی در حفظ نعوظ کافی برای داشتن یک عملکرد جنسی مناسب است.

انزال زودرس یا زود انزالی

ناتوانی در به تاخیر انداختن ارگاسم (اوج لذت جنسی) و انزال است، که در این حالت پس از مدت زمان کوتاهی از آغاز رابطه جنسی ارگاسم و انزال رخ می دهد و معمولا منجر به نارضایتی شریک جنسی می شود.( راه های درمان زود انزالی را در این مقاله مشاهده کنید)

اختلال در مرحله ارگاسم

ناتوانی در به ارگاسم رسیدن در رابطه جنسی و یا ناتوانی جنسی در به ارگاسم رسیدن در مدت زمان معمول برای یک رابطه ی جنسی و یا ناتوانی در به ارگاسم رسیدن در حین رابطه جنسی را اختلال در مرحله ارگاسم می گویند. در برخی موارد به ارگاسم رسیدن تنها از طریق خود ارضایی (استمناء) و یا رابطه جنسی دهانی اتفاق می افتد.

جلوگیری و ممانعت از رابطه جنسی و یا کم بودن میل جنسی

بی علاقه بودن به برقراری رابطه جنسی و یا فقدان کامل میل جنسی.

انزال رتروگراد یا پس رونده (Retrograde)

در این حالت در حین ارگاسم مایع منی به جای خروج از آلت تناسلی به سمت عقب و به داخل مثانه حرکت می کند.

نعوظ دائم و طولانی مدت

نعوظ طولانی مدت که ارتباطی با میل جنسی ندارد. این حالت یک حالت نادر بوده و به صورت بالقوه خطرناک است و نیاز به اقدامات پزشکی فوری دارد.