استفاده از اسپری تاخیری در واقع یک روش سریع درمان زود انزالی است و عموما انواع اسپری تاخیری از پرفروش ترین محصولات زناشویی به حساب می آیند. بسیاری از مردان با مشکل زود انزالی مواجه هستند و روشهای مختلفی برای درمان زود انزالی وجود دارد. یکی از روشهای قابل توجه در این عارضه استفاده از اسپری تاخیری می باشد.
روش استاندارد استفاده از اسپری تاخیری کمک شایانی به رفع زود انزالی در کوتاه مدت خواهد کرد و باعث لذت در مدت رابطه جنسی خواهد شد(البته اگر هم نادرست از اسپری تاخیری استفاده کنید با مشکلاتی مواجه خواهید شد). در این مقاله از لاولامارکت نکاتی در خصوص استفاده از اسپری های تاخیری و روش استاندارد استفاده از اسپری تاخیری را به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

همانطور که گفتیم معمولا استفاده از اسپری های تاخیری برای جلوگیری از انزال زودرس می باشد. دراینجا قصد نداریم در خصوص انواع اسپری تاخیری صحبت کنیم فقط ذکر این نکته که: اکثر اسپری های لیدوکایین و بنزوكائین به شیوه ای مشابه عمل می کنند؛ کفایت میکند. نکته مهم در لیدوکایین بر اسپرم و کاهش تعداد اسپرم نکته مهمی است که باید مد نظر داشته باشید.

مراحل استفاده از اسپری های تاخیری - نحوه استفاده از اسپری تاخیری لیدوکائین

اسپری تاخیری را چند بار بزنیم؟

فقط با یک اسپری شروع کنید، بنابراین می توانید بفهمید که پوست شما مواد تشکیل دهنده اسپری را تحمل می کند یا خیر. اگر شما قصد اسپری مستقیم روی آلت تناسلی خود را دارید، ارزش آن را دارد که محتاطانه رفتار کنید. در حالت ایده آل، شما باید بتوانید حداقل تعداد اسپری هایی را که برای شما مناسب تر است را پیدا کنید و سپس در دفعات دیگر از همین مقدار استفاده کنید. افراد ممکن است بسته به شرایط فیزیکی خود نیاز به 1 الی 5 اسپری در هر بار مصرف داشته باشند. شما فقط می توانید با امتحان محصول به این مقدار دست پیدا کنید.

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟

شما می توانید قبل از استفاده از مشاوره استفاده کنید. اما بهترین روش این است که اسپری کردن در بخش های مختلف حساس آلت تناسلی خود را امتحان کنید تا اینکه همه آلت را پوشش دهید. با پوشش دادن کل آلت تناسلی شانس بیشتری برای از بین بردن کامل نعوذ و یا کاهش لذت رابطه جنسی وجود دارد. بعد از عمل اسپری، به آرامی آن را تا زمانی که ظاهرا جذب شود مالش دهید که معمولا نباید بیش از 10 الی 20 ثانیه طول بکشد، اگرچه ممکن است در بعضی نقاط مانند تنه آلت بیشتر نیز طول بکشد. و دوباره، شما باید با آزمون و خطا، قادر به پیدا کردن بخشی از آلت تناسلی خود که از بقیه نقاط حساس تر است باشید.

 

مطالب مشابه:

دیر انزالی مردان چیست ؟

 

 

اسپری تاخیری را در حالت نعوذ یا عادی بزنیم؟

خیلی مهم نیست که در چه حالتی نعوذ یا عادی محصول را اسپری می کنید. در هر دو حالت محصول کارایی یکسانی دارد اما باید این را در نظر بگیرید که بی حسی حاصل از اسپری می تواند عدم نعوظ شما را تشدید کند زیرا آلت تحریک نمی شود. پس اگر در حالت نعوذ آن را بزنید، امکان پوشش سطح بیشتری از آلت وجود دارد. همچنین به دلیل وجود خون بیشتر در بافت آلت، جذب آن بیشتر و سریعتر انجام خواهد شد. 

زمان مناسب استفاده از اسپری قبل از رابطه جنسی

 اسپری های مختلف دارای زمان بندی های متفاوت هستند. هیچکدام از آنها به شما اجازه نمی دهند که بلافاصله پس از اسپری، رابطه جنسی داشته باشید. همیشه یک زمان انتظار وجود دارد تا از جذب و کارایی اسپری و همچنین انتقال نیافتن آن به شریک جنسی شما اطمینان کافی حاصل شود. معمولا استفاده اسپری 5 الی 10 دقیقه قبل از رابطه جنسی برای اسپری های لیدوکائین و بنزوكائین زمان مناسبی است.

آیا قبل از رابطه جنسی باید آن را بشویید؟

این احتمالا یکی از زمینه های اصلی سردرگمی است، زیرا شرکت ها به ندرت دقیقا به شما می گویند که چگونه آلت را از اسپری تمیز کنید. موارد زیر را در استفاده از انواع اسپری های تاخیری رعایت کنید:

  • اسپری کنید و مالش دهید.
  • اضافی مواد اسپری را با پارچه، دستمال یا بافت مرطوب تمیز کنید. حتی اگر نمیتوانید اضافات اسپری را مشاهده کنید، باز هم آلت را به همین روش پاک کنید.
  • دست ها را بشویید.
  • آلت را بحال خود بگذارید و منتظر زمان اثر بخشی اسپری باشید این زمان وقت مناسبی برای توجه به شریک جنسی خود و تحریک او می باشد.
  • در صورت نیاز به اطمینان کامل از انتقال مواد بی حسی به طرف مقابل می توانید آلت خود را دوباره بشویید.

بعد از زدن اسپری تاخیری چیکار کنیم؟

پس از اعمال اسپری، دست های خود را بشویید تا از منتقل نشدن مواد بی حسی به شریک جنسی خود اطمینان حاصل کنید یا آن را به دیگر مناطق حساس مانند چشم نزنید.

مدت زمان اثربخشی اسپری تاخیری چقدر است؟ - اسپری تاخیری چند ساعت اثر دارد ؟

اسپری تاخیری چقدر طول میکشد تا اثرش از بین برود ؟ این مدت زمان به شخص و مواد استفاده شده در اسپری بستگی دارد. اما اکثر اسپری ها حداقل یک ساعت آلت شما را بی حس نگاه می دارند.

آیا می توان رابطه جنسی محافظت نشده داشت یا باید از کاندوم استفاده نمود؟

این موضوع به زمان اسپری کردن و نوع اسپری بستگی دارد. همچنین در صورتی که از کاندوم تاخیری استفاده می کنید باید بدانید که این موضوع هم می تواند در استفاده یا عدم استفاده از کاندوم تاثیر بگذارد.

آیا می توانید همزمان با اسپری تاخیری رابطه جنسی دهانی داشته باشید؟

در این مورد بعضی ها عقیده دارند که در این شرایط می بایست از رابطه دهانی اجتناب کرد. از جمله دلایل آن معمولا طعم بد یا خطر انتقال مواد بی حسی به شریک جنسی شما است.

استفاده از اسپری در مدت بارداری 

بسیاری از تولید کنندگان توصیه می کنند که این نوع محصولات را هنگام بارداری استفاده نکنید. این مورد بر روی سلامت جنین تاثیرگذار بوده و ممکن است سلامت مادر و کودک را بخطر بیندازد. همچنین ایمنی استفاده از اسپری های لیدوکائین در زمان بارداری تا به امروز اثبات نشده است.

هر چند وقت یکبار می توان از اسپری استفاده کرد؟

پاسخ این سوال به هیچ وجه واضح نیست، زیرا این امر به نوع و میزان غلظت عنصر بی حسی بستگی دارد. برخی از اسپری ها دستورالعمل هایی در این مورد دارند، اما بسیاری از آنها فاقد دستورالعمل هستند. به طور کلی استفاده بیش از 20 پاف اسپری در 24 ساعت توصیه نمی شود.

اسپری تاخیری را از چه فاصله ای بزنیم؟

بهترین فاصله از آلت 2 الی 3 سانتی متر می باشد. برای جلوگیری از اتلاف اسپری می توان مقدار دلخواه از اسپری را در سر خود اسپری یا ظرف دیگر اسپری نمود و مواد آن را با انگشت به نقاط حساس آلت مالید.

نحوه استفاده از اسپری تاخیری برای خانم ها

برخی خانم ها ممکن است دچار مشکل زود انزالی باشند که به دلایل روانی یا جسمی ایجاد شده باشد. یکی از راه های درمان زود انزالی زنان، استفاده از اسپری تاخیری برای خانم هاست. برای ایجاد بی حسی در واژن زن باید قسمت های حساس آن را با اسپری تاخیری بی حس کنید.

توجه کنید که ممکن است برخی از این مواد بی حسی در تماس با پوست یا بافت مخاطی واژن حساسیت ایجاد کنند. لذا اگر فکر می کنید ممکن است به اینکونه مواد حساسیت داشته باشید، حتما با پزشک مشورت کنید. به این نکته توجه کنید که مواد بی حس کننده را روی بافت مخاطی واژن خود (دیواره داخلی واژن) نزنید چون ممکن است عوارض بدی داشته باشد.

جایگزین اسپری تاخیری

کاندوم تاخیری قوی

روش دیگری که می توان با کمک آن مشکل زود انزالی را برطرف کرد، استفاده از کاندوم تاخیری قوی است. کاندوم تاخیری با داشتن مواد تاخیری موثر، کمک می کند تا در عین داشتن یک رابطه محافظت شده، بتوانید یک رابطه جنسی طولانی را تجربه کنید.
این نکته را نیز در نظر بگیرید که عوارض این کاندوم از اسپری کمتر است. برای خرید کاندوم تاخیری قوی و بسیار قوی می توانید بر روی نوشته زیر عکس کلیک کنید.

کاندوم تاخیری

 

خرید کاندوم تاخیری قوی

 

در صورتی که سوالات دیگری در خصوص "استفاده از اسپری تاخیری" در ذهن داشته که پاسخ آن در این مقاله نیست از بخش ارسال نظر همین مقاله سوال خود را مطرح کنید تا کارشناسان لاولامارکت در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهند. همچنین می توانید برای سهولت در دخول و افزایش روان شدن آن، از ژل لوبریکانت استفاده کنید.

در این مقاله از لاولامارکت "روش استفاده از اسپری تاخیری" را مورد بررسی قرار داده و به سوالات زیر پاسخ دادیم.

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟

مدت زمان اثر کردن اسپری تاخیری

آیا استفاده از اسپری تاخیری در زمان بارداری مناسب است؟

بعد از استفاده از اسپری تاخیری چه کنیم؟

تاثیر اسپری تاخیری تا چند ساعت است ؟

و...

منبع: risingmaster