سایز بندی کاندوم چگونه است ؟

انواع سایز کاندوم و نحوه سایز بندی کاندوم چگونه است؟ اینها تعدادی از سوالات پر تکراری است که افراد در مورد سایز بندی کاندوم می پرسند. در این مطلب قصد داریم تا اطلاعاتی در مورد سایز بندی کاندوم را به شما ارائه دهیم. همچنین شما می توانید برای انتخاب کاندوم مناسب نیاز خود به مطلب راهنمای خرید کاندوم مراجعه کنید.

فروش کاندوم با سایز بندی از سالها پیش در سراسر دنیا انجام می‌شده است. اما به این دلیل که فروش کاندوم های متوسط (استاندارد) زیاد است، در هنگام خرید زیاد به آن توجه نمی شود.

داشتن اطلاعات در مورد سایز مناسب کاندوم و مطالعه راهنمای خرید سایز کاندوم باعث می شود تا محصول مناسب خود را انتخاب کنید. زیرا کاندوم های کوچک تر از سایز شما خطر پارگی دارند و کاندوم های بزرگتر از سایز شما، باعث لغزش آن و کاهش لذت جنسی می شوند.

روش صحیح و نحوه اندازه گیری آلت تناسلی

نحوه اندازه گیری طول و عرض آلت تناسلی

اندازه گیری طول آلت تناسلی

محاسبه طول (length) آلت تناسلی باید حتما در حالت نعوظ کامل انجام شود زیرا سایز بندی کاندوم بر این اساس انجام شده می شود. برای انجام این کار یک خط کش یا متر مناسب برداشته و اندازه آلت خود را از نوک آن تا قسمت استخوان شرمگاه اندازه بگیرید.

اندازه گیری قطر (محیط آلت) تناسلی

بر روی کاندوم ها معمولا عدد عرض (width) آن در حالت کاملا صاف (کاندوم صاف و تخت شده) درج شده است. برای اندازه گرفتن آن از یک تکه نخ یا متر پارچه ای می توانید کمک بگیرید. به این صورت که نخ را دور ضخیم ترین قسمت آلت تناسلی خود بپیچید و مقدار به دست آمده را با متر اندازه بگیرید. یا اینکه متر را به صورت مستقیم دور آن پیچیده و محیط آن را به دست آورید.

به این دلیل که آلت به شکل دایره است، عدد قطر و محیط آن با هم نسبت دارند. در واقع قطر یا عرض آلت تناسلی شما برابر با نصف محیط آن است. حال اگر عدد به دست آمده را تقسیم بر دو کنید، اندازه عرض آلت خود را به دست خواهید آورد.

انتخاب بر اساس سایز بندی کاندوم مردانه

با داشتن این اعداد و اندازه ها می توانید کاندوم مورد نظر خود را از هر برند انتخاب کنید. توجه کنید که هر کدام از برندها جداول مختلفی برای سایزبندی کاندوم خود دارند و این جداول و اعداد درج شده در آنها برای هر برندی متفاوت است.

سایزها می تواند بر اساس دسته بندی تولید کننده متفاوت باشد، درست مثل تفاوت هایی که در تولید لباس برای تولید کنندگان مختلف وجود دارد. برای مثال کاندوم سایز کوچک یک برند ممکن است معادل کاندوم های متوسط برند دیگر باشد.

سایز بندی های کاندوم چگونه انجام می شود

سایز بندی کاندوم ها بر اساس طول و قطر آلت مشخص می شود. این سایز بر اساس اندازه آلت تناسلی در هنگام نعوظ کامل آن است. کاندوم ها معمولا در سه سایز استاندارد، بزرگ و کوچک تولید می شوند.

قطر یا عرض کاندوم ها

استاندارد : بین 4.445 تا 5.08 سانتی متر

بزرگ : بیشتر از 5.08 سانتی متر

کوچک : کمتر از 4.445 سانتی متر

طول کاندوم ها

طول کاندوم از این لحاظ مهم است که اگر طول آن بیش از حد زیاد باشد باعث خواهد شد در حین نزدیکی، مرتبا کاندوم از روی آلت لیز خورده و باعث ایجاد مشکل شود.

استاندارد : بین 18.415 تا 19.812 سانتی متر

بزرگ : بین 18.415 تا 20.574 سانتی متر

کوچک : بین 17.78 تا 19.812 سانتی متر

 

سایز کاندوم کجا نوشته شده - چگونه سایز کاندوم را بفهمیم؟

سایز کاندوم کجا نوشته شده

در اغلب اوقات سایز هر کاندوم بر روی بسته بندی آن درج می شود که عمدتا به شکل اعداد و حروف انگلیسی است. کلمه width عرض و کلمه length طول کاندوم را نشان می دهد. برای مثال عبارت length > 180 mm یعنی اینکه طول این کاندوم بزرگتر از 180 میلی متر یا 18 سانتی متر است.

کافیست علاوه بر دانستن سایز آلت خود و همچنین کاندوم مناسب خود، در هنگام خرید از فروشنده بخواهید تا اطلاعات درج شده بر روی محصول را به شما نشان دهد.

جدول سایز بندی کاندوم

همانطور که گفتیم در برندهای مختلف و در استاندارد های موجود در کشورهای مختلف، این اعداد ممکن است متفاوت باشد. اما ما سعی کرده ایم تمامی جداول و استانداردهای موجود را در جدول زیر برای شما بگنجانیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

جدول سایز بندی کاندوم

سوالات متداول در مورد سایز کاندوم:

سایز بندی کاندوم کدکس چطوریه؟

تفاوت آنچنانی بین سایز بندی کاندوم کدکس و سایر کاندوم های موجود در بازار وجود ندارد. برای انتخاب دقیق سایز مناسب خود بهتر است سایز خود را بدانید و بر اساس اندازه دقیق، کاندوم مناسب خود را که به میلیمتر یا سانتی متر بر روی محصول درج شده است را انتخاب کنید.

چه سایز کاندوم مناسب من است؟

اعداد و ارقام زیر می تواند به شما کمک کند:

اگر محیط آلت شما کمتر از 11.9 سانتی متر باشد، کاندوم سایز کوچک را انتخاب کنید

اگر محیط آلت شما بین 11.9 سانتی متر  و 13 سانتی متر باشد، کاندوم سایز متوسط را انتخاب کنید

اگر محیط آلت شما بیشتر از 13 سانتی متر باشد، کاندوم سایز بزرگ و خیلی بزرگ را انتخاب کنید

کاندوم دهانی یا انگشتی برای آلت های کوچک مناسب است؟

این کاندوم ها همانطور که از نامشان پیداست، برای استفاده با انگشت در هنگام معاینه یا استفاده در رابطه دهانی مناسب اند. این نوع کاندوم در سایز بندی کاندوم ها درج نشده است زیرا در این رده قرار نمی گیرد. همچنین شاید مقاومت کافی برای دخول را نداشته باشد و پاره شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از آن برای دخول استفاده نکنید.

 

افزایش سایز و اندازه با کاندوم بزرگ کننده

کاندوم بزرگ کننده

یکی از راه های افزایش سایز آلت تناسلی استفاده از کاندوم بزرگ کننده است. این کاندوم با داشتن موادی برای افزایش گردش خون در بافت آلت تناسلی باعث می شود تا اندازه آلت شما بزرگتر شود. برای خرید کاندوم بزرگ کننده بر روی دکمه پایین کلیک کنید:

 

خرید کاندوم بزرگ کننده