سرد مزاجی زنان یعنی چه ؟

سرد مزاجی زنان در رابطه جنسی یکی از مشکلات مهم و شایع برایی زوجین است. کم شدن میل جنسی یا سرد مزاجی عوامل زیادی دارد که ریشه در تغییرات هورمونی زنان و رفتارها و دارد. سرد مزاجی زنان در روابط زناشویی مشکلی جدی بوده و نیاز است که حتما برای درمان آن اقدام کنید. دراین مقاله از لاولامارکت به رفتارهای نامناسبی که موجب سرد مزاجی زنان شده، اشاره می شود. آقایان باید این عوامل را بشناسند و از انجام آنها پرهیز کنید تا بتوانند رابطه ای پایدار و لذت بخش را تجربه کنند.

بی میلی جنسی یا سرد مزاجی زنان چه علتی دارد؟

بطور خلاصه همانظور که در بالا نیز بیان شد، علت اصلی سرد مزاجی زنان رفتارهای مردان است. اگر مردی با نکات زیر آشنا باشد تا حدی زیادی به همسرش برای درمان بی میلی جنسی و درمان سرد مزاجی کمک خواهد کرد. اما چه مردانی عامل بی میلی جنسی در زنان هستند. در زیر مواردی را ذکر کرده ایم؛ این موارد جزو اصلی ترین رفتارهای منفی مردان در رابطه جنسی و تشدید سرد مزاجی زنان است. اگر شما هم جزو مردانی هستید که این موارد را رعایت نمیکنید؛ حتما راهکارهای لازم را که در همین قسمت ذکر شده رعایت کنید. اما چه مردهایی باعث سرد مزاجی زنان می شوند...

نقش مردان در سرد مزاجی و بی میلی جنسی زنان

 • مردهایی که با بدن زنها آشنا نیستند: پیش از شروع رابطه به معاشقه و نوازش همسر خود بپردازید و نقاط تحریک همسر خود را کشف کنید. این کار به عهده شماست!
 • مردهایی که بیش از حد با زن خودشان در رابطه جنسی خشن رفتار می کنند: بهترین فردی که میتوان در نحوه رفتار صحیح جنسی بدنی به شما مشاوره بدهد همسر خودتان است، سعی کنید از او بپرسید که چه جوری دوست دارد با او رفتار شود.
 • مردهایی که به هنگام رابطه جنسی رفتار نظافتی مناسب ندارند: خوردن و آشامیدن در زمان رابطه جنسی و عدم کنترل در خروج منی بویژه در مردانی که قصد جلوگیری از بارداری را دارند می تواند بر همسر شما تاثیر منفی داشته باشد.
 • مردهایی که بیش از حد در هنگام رابطه جنسی زیاد حرف می زنند: در زمان رابطه جنسی نباید بیش از حد صحبت کنید. بیان صحبتهای اولیه و معاشقه کلامی برای شروع رابطه کافی است. "پر حرفی ممنوع!"
 • مردهایی که از بهداشت شخصی پایینی برخوردارند: قابل توجه کسانیکه دهانشان همیشه بوی بد میدهد، ناخنهایشان بلند و زیرشان پر از چرک است، بدنشان بوی عرق متعفن میدهد، دستهایشان پینه های زبر و خشن دارد، پاها و جورابهای بد بو و کثیف دارند، و ... رعایت نظافت شخصی برای سلامت شما و همسرتان مفید است!
 • مردهایی که بیش از حد به ظاهر، قیافه و سرو و وضع زن اهمیت میدهند: قابل توجه کسانیکه به اندام زنانشان خیلی توجه میکنند و خود وجود زنانشان را فراموش میکنند. در رابطه جنسی تعریف از اندام جنسی زنان باعث خرسندی آنان و نتیجه رضایت از رابطه جنسی و تمایل به تکرار مجدد رابطه میشود.
 • مردهایی که در رابطه جنسی با همسر خود بجای توجه به رابطه ای عاطفی به رابطه جسمی می پردازند: قابل توجه کسانیکه مدام از همسرشان میپرسند "ارضاء شدی ؟" و بجای اینکه به عشق ورزی در رابطه رو بیاورد، اشتباها به ارگاسم بدنی زن توجه میکنند و ارگاسم جسمی زن را برای خود موفقیت میدانند و به آن میبالند! اگر هنوز نمیدانید که یک زن ارضا شده است یا خیر مقاله "از کجا بفهمیم یک زن ارضا شده است؟" را درلاولامارکت حتما بخوانید.
 • مردهایی که زن را مجبور به معاشقه ی اجباری میکنند: قابل توجه کسانیکه خودخواهانه همسرشان را وادار میکنند و اجبار را بر رابطه شان حاکم میکنند! اجبار همیشه نتیجه عکس دارد.
 • مردهایی که بیش از حد نگران عملکرد و توان جنسی خود هستند: قابل توجه کسانیکه مدام در این خیال اند که زود انزالی دارم، نمیتونم بیشتر از 10 دقیقه رابطه جنسی داشته باشم ،اندازه نرمال آلت تناسلی مردان و... نگرانی را کنار بگذارید و با اعتماد به نفس عمل کنید و از رابطه خود لذت ببرید!
 • مردهایی که با تلویزیون روشن عشق ورزی میکنند: در هنگام برقراری رابطه جنسی محیطی ساکت و آرام و ترجیحا کم نور و تاریک را انتخاب کنید.
 • مردهایی که در خصوص نیاز جنسی فقط خود را می بینند و به شرایط زن توجه ندارند: زنها در برخی مواقع مثلا در دوران قاعدگی و پریودی نیاز به آرامش دارند و رابطه جنسی برای انها سخت است. پس خودخواه نباشید!
 • مردهایی که بلافاصله پس از اتمام رابطه خود و ارضای شهوت به لحاظ احساسی و عاطفی از زن دور میشوند: بلافاصله پس از ارضاء شدن از همسر خود دور نشوید، او را نوازش کنید و ببوسید!
 • مردهایی که وقت کافی صرف تحریک کردن زن شان و پیشنوازش نمیکنند و بلافاصله سراغ عمل دخول میروند.
 • مردهایی که عادات شخصی زشت و چندش آور دارند: دست کردن در بینی، گرفتن ناخنها روی زمین، آروغ زدن، باد معده در کردن، عطر تند زدن و... از جمله عادات چندش آور برای زنان میباشد!
 • مردهایی که دوست ندارند با همسر خودشان معاشقه کنند: قابل توجه کسانیکه گفتن کلمه دوستت دارم را برای مردان عار میدانند و مردی را به سختی و بی احساسی قلمداد میکنند! "نگو این چیزا قرتی بازیه"
 • مردهایی که با دیگران خوش رفتار نیستند: قابل توجه کسانیکه مدام در کوچه و خیابان و در حال رانندگی به دیگران بی احترامی می کنند و در جامعه رفتار اجتماعی مناسبی ندارند! رفتار شما نشان دهنده شخصیت شماست پس در برخورد خود با دیگران دقت کنید.
 • مردهایی که زنشان را دوست ندارند و نسبت به او هیچ احساسی ندارند!
 • مردانی که در جامعه و میهمانی ها خواسته یا ناخواسته به زنان دیگر توجه می کنند و با انها هم صحبت می شوند: قابل توجه زوج های تازه عروس و داماد. زنان نسبت به رفتار همسران خود در اوایل ازدواج در مقابل دیگر زنها حساس هستند و این عادی است و مردان باید مراعات کنند و سختگیرانه برخورد نکنند اگرچه زنان نیز باید از سختگیری بی جا دوری کنند!
 • مردانی که در رابطه جنسی خود از سخنان و فیلمهای مبتذل استفاده می کنند: خصوصیات و رفتارهای اشاره شده می تواند تاثیر منفی بر روی رابطه جنسی و عاطفی شما با همسرتان داشته باشد، و سبب بی میلی جنسی زنان شود. بنابراین دقت کنید و اگر چنین رفتارهایی را انجام میدهید آنها را اصلاح کنید تا بتوانید رابطه خود با همسرتان را بهبود بخشید. 

سرد مزاجی زنان و عوامل  فیزیولوژیکی

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا موضوعاتی عوامل فیزیولوژیکی نیز جزو پارامترهای تاثیر گذار در سرد مزاجی زنان است. پایین بودن سطح تستوسترون، سوء تغذیه، تیرویید، شیردهی، قرص های ضد بارداری و... از جمله عوامل تاثیرگذار می باشند.

علت سرد مزاجی زنان بعد از زایمان

خانم هایی که به تازگی زایمان کرده اند، مشکلات جسمی و روانی جدید و زیادی را تجربه می کند که باعث می شود در زندگی زناشویی آنها نیز چالش های زیادی ایجاد شود. سرد مزاجی زنان بعد از زایمان یک مسئله طبیعی است و به خاطر این است که بدن زن حین بارداری و بعد از وضع حمل دچار تغیر و تحولات زیادی شده است. برای اینکه سرد مزاجی ناشی از زایمان از بین برود و رابطه جنسی زن و مرد مثل قبل شود، در بین زنان از 4 تا 6 ماه زمان نیاز دارد.

دلیل اصلی سرد مزاجی و بی میلی زنان به رابطه زناشویی چسیت؟

نقش مردان در بی میلی جنسی زنان چیست؟

دو سوال فوق موضوعات اصلی بودند که در این مقاله سعی کردیم آنها را با هم بررسی کنیم و راهکارها و نکاتی را در خصوص بی میلی جنسی زنان بیان کنیم. درصورتی که سوال دیگری در خصوص سرد مراجی زنان در ذهن دارید از بخش ارسال نظر همین مقاله سوال خود را مطرح کنید تا کارشناسان لاولامارکت در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ سوالات شما را بدهند.