در این مطلب قصد داریم تا به بررسی تمام علائم و مشخصات رحم قلیایی و اسیدی و مشکلاتی چون بوی بد واژن بپردازیم. همچنین تمام راههای پسر دار شدن را با شما بررسی می کنیم. در ادامه با فروشگاه لوازم زناشویی لاولا مارکت ما همراه باشید تا همه چیز در را در مورد نشانه های رحم قلیایی برای شما شرح دهیم.

مشخصات رحم قلیایی چیست - تشخیص رحم اسیدی

محیط رحم و واژن به دلیل شرایط خاص خود، مستعد ایجاد عفونت هاست. برای سالم نگه داشتن این محیط، حفظ تعادل ph واژن مهم است. یکی از نشانه های قلیایی بودن رحم، وجود بوی بد و نامطبوع در ناحیه واژینال است.
قلیایی شدن محیط واژن زمینه رشد انواع باکتری ها و قارچ ها را فراهم می کند که ممکن است شما یا شریک جنسی‌تان را دچار بیماری های مقاربتی کند. به همین دلیل برای جلوگیری از رشد باکتری ها و ایجاد بوی بد، که یکی از نشانه های رحم قلیایی است، باید محیط واژن اسیدی باشد.

Ph رحم چیست و باید چند باشد ؟

PH نرمال رحم در طول سال‌های باروری فرد، معمولا بین 3.8 تا 4.5 است که نشان می دهد در حالت عادی، رحم اسیدی است. این عدد می‌تواند در طول زندگی فرد متغیر باشد. به طور مثال معمولا قبل از اولین دوره قاعدگی و بعد از یائسگی، این عدد بیشتر از 4.5 است. ph واژن در عفونت قارچی بالاتر از 4.5 بوده و این به دلیل قلیایی شدن محیط واژن است.

ph نرمال واژن چقدر است

محدوده مقیاس ph چقدر است؟

 محدوده ph در بین اعداد 0 تا 14 قرار می‌گیرد. درواقع PH بالای 7 نشانه قلیایی بودن و ph زیر 7 نشانه اسیدی بودن هر چیز است. عدد ph برابر با 7 بیان کننده خنثی بودن آن می‌باشد. ph بدن انسان بر اساس عوامل مختلفی همچون مواد غذایی مصرفی، خصوصیات ژنتیکی و بیماری‌ها دچار تغییر می‌شود. وظیفه نگهداری تعادل ph بدن بر عهده کلیه‌ها و کبد است.

به صورت کلی ساختار بدن بیشتر اسیدی است اما اسپرم‌ها بیشتر در محیط‌های قلیایی زنده می‌مانند. یکی از مزیت های رحم قلیایی، ایجاد شرایط مناسب برای بارداری و زنده نگه داشتن اسپرم ها تا زمان لقاح است.

علل تغییر ph واژن چیست؟

واژن از اعضای منحصر به فرد بدن زنان به حساب می‌آید. این عضو توانایی این را دارد تا با ترشح مایعات طبیعی و باکتری های مفید، خود را تمیز نگه دارد. این توانایی واژن که خودپایداری (هوموستاز) نام دارد، به دلیل وجود باکتری لاکتوباسیلی است. این باکتری با تولید لاکتیک اسید باعث کاهش تولید باکتری های قلیایی می‌شود. وجود این باکتری به کنترل عفونت های مختلف باکتریایی، مخمری و جنسی کمک می‌کند.

 

کاپ قاعدگی چیست

برای مطالعه این مطلب بر روی کلمه "کاپ قاعدگی چیست" کلیک کنید.

 

نحوه اندازه گیری ph واژن و رحم به چه گونه است؟

برای اندازه گیری و تنظیم ph واژن، می توانید از دستگاه اندازه گیری ph واژن که از داروخانه ها قابل تهیه است استفاده کنید. تشخیص اسیدی یا قلیایی بودن رحم درواقع با یک کیت ساده آزمایش انجام می‌شود. در محتویات آن یک نوار تست ph رحم و یک نمودار (طیف) رنگی راهنماست که هر رنگ بیان کننده یک عدد است.
با آغشته کردن کاغذ به مایع داخل واژن خود، کاغذ تغییر رنگ می دهد و حال باید رنگ کاغذ را با راهنما مقایسه کنید و ببینید به کدام رنگ نزدیک تر است.

مقیاس ph

 

برای پسر دار شدن چه باید کرد ؟

در ادامه به بیان همه چیز در مورد رابطه رحم قلیایی و اسیدی با پسر و دختر شدن جنین می پردازیم.

ph واژن و تعیین جنسیت چه رابطه ای با هم دارند ؟

یکی از دلایل سوال زیاد افراد درباره واژن اسیدی و قلیایی دقیقا همین مسئله است. قلیایی یا اسیدی بودن رحم بر چیزهای متعددی تاثیرگذار می‌گذارد. برای مثال ترشحات قلیایی واژن باعث می‌شود محیط رحم قلیایی شده و می‌تواند احتمال پسر دار شدن را بالا برد.

برای پسر دار شدن رحم باید اسیدی باشد یا قلیایی ؟

یکی از سوالاتی که در ذهن افراد زیادی پیش می آید این است که چه چیزی در رحم قلیایی یا اسیدی باعث پسر یا دختر شدن جنین می شود؟ درواقع اسپرم در محیط قلیایی بیشتر زنده می‌ماند و در ایجاد جنین پسر، اسپرم حاوی کروموزوم Y نقش اساسی دارد. اسپرم حاوی کروموزوم نوع Y سریع تر از اسپرم کروموزوم نوع X شنا می‌کند اما عمر کوتاه تری دارد.

رحم قلیایی و قلیایی کردن رحم باعث می شود کروموزوم Y برای مدت بیشتری زنده بماند و شانس پسر شدن جنین افزایش یابد. پس می توان نتیجه گرفت، افزایش شانس دختر دار شدن، با اسیدی شدن محیط واژن امکان پذیر است زیرا احتمالا فقط کروموزوم X زنده می ماند.

راه های پسر دار شدن چیست – چگونه رحم را قلیایی کنیم ؟

برای پسردار شدن می‌توان از راهکارها و توصیه های مختلفی استفاده کرد که در ادامه به بیان تمام این موارد می پردازیم.

برای پسر دار شدن چه باید کرد

بهترین زمان رابطه برای پسر دار شدن

یکی از بهترین زمان‌های انجام رابطه زناشویی برای پسر دار شدن، داشتن رابطه جنسی در مدت 24 ساعت قبل از تخمک گذاری تا 12 ساعت بعد از آن است.

مواد غذایی قلیایی کننده رحم - خوراکی های قلیایی کننده رحم

بهترین رژیم غذایی برای پسر دار شدن، مصرف غذاهای قلیایی است. در این میان هم تغذیه زنان و هم تغذیه مردان می تواند موثر باشند. اگر زنان 3 تا 4 ماه قبل از بارداری، به مصرف مواد غذایی قلیایی کننده رحم بپردازند، شانس بیشتری برای پسر دار شدن دارند.
همچنین مردان نیز می توانند از 2 هفته قبل از نزدیکی، شروع به مصرف غذاهای قلیایی کنند تا شانس پسر دار شدن در حاملگی افزایش یابد.

 

کاپ قاعدگی چیست

برای مطالعه این مطلب بر روی کلمه "کاپ قاعدگی چیست" کلیک کنید.

 

میوه های قلیایی کننده رحم

میوه هایی از جمله لیمو، گریپ فروت، گلابی، هلو، سیب، موز و انگور قلیایی به حساب می آیند و می توانند در پسر دار شدن موثر باشند.

برای پسر دار شدن چی بخوریم

آیا روش صد درصد پسر دار شدن وجود دارد ؟

راهی برای پسر دار شدن تضمینی یا قطعی وجود ندارد. در یک کلام بگوییم، شما صرفا می توانید احتمال آن را افزایش دهید. در واقع هیچ کدام از روش‌ها صد در صد تضمینی نیست!

راهکارها و توصیه های پسر دار شدن در طب سنتی

برای پسردار شدن با طب سنتی نیز می توان از راهکارهایی قبل از آمیزش و در حین آن استفاده کرد. برای مثال در کتاب نسل سالم ذکر شده است که از روز پاک شدن زن از عادت ماهیانه، به مدت 8 روز احتمال پسر شدن جنین بالا می رود.
در کتاب قانون بوعلی سینا نیز آمده که گرم و غلیظ بودن منی مرد، باعث پسر شدن آن می گردد. همچنین در این کتاب ذکر شده که بهتر است منی در طرف راست رحم زن ریخته شود.

برای دختر دار شدن باید چه کارهایی انجام داد؟

برای دختر دار شدن باید دقیقا برعکس حالت قبل عمل کنید. در واقع شما باید کاری کنید که محیط واژن و رحم شما اسیدی شود. به این صورت اسپرم حاوی کروموزوم Y که در تشکیل جنین پسر نقش دارد، به مدت کمتری زنده مانده و فقط کروموزوم X به دهانه رحم می رسد.

 

روش موقت درمان بوی بد واژن

یکی از روش هایی که می توان با کمک آن از شر بوی بد واژن در حین رابطه جنسی خلاص شد، استفاده از کاندوم میوه ای است. کاندوم طعم دار با داشتن رایحه های مختلف و متنوع، کمک می کند تا بوی بد واژن در حین رابطه جنسی حس نشود. برای خرید کاندوم میوه ای می توانید بر روی کلمه پایین عکس کلیک کنید.

کاندوم میوه ای قهوه

کاندوم میوه ای

 

سوالات متداول:

برای پسر دار شدن به کدام پهلو باید خوابید ؟

توصیه شده که پس از رابطه زناشویی، مرد تا 7 دقیقه از زن جدا نشود و زن نیز پس از آن، تا مدت نیم ساعت به سمت راست خود بخوابد.

برای پسر دار شدن چه فصلی خوبه ؟

بچه دار شدن در فصل بهار یا کلا در فصل سرما می‌تواند در شکل گیری جنین پسر موثر باشد. برای دختر دار شدن نیز می‌توانید در فصل گرما اقدام به این کار کنید.

آیا پسر دار شدن بعد از تخمک گذاری امکان پذیر است ؟

خیر، تغییر جنسیت بعد از بارداری امکان پذیر نیست زیرا لقاح انجام شده است و نمی‌توان تغییری در آن ایجاد کرد.

برای پسر دار شدن صبحانه چی بخوریم ؟

به طور کلی غذاهایی با طبع گرم شامل: زرده تخم پرندگان مثل بلدرچین و کبک، تخم مرغ نیمه برشته شده، مرباهای گرم مثل زنجبیل، شقاقل، بالنگ و همچنین مغزهای خشکبار شامل پسته، گردو، چلغوز و فندق، از جمله‌ی مواد غذایی قلیایی کننده رحم هستند.

روش شتل چیست ؟

روش شتلز برای پسر دار شدن پیشنهاد می‌شود و شامل توصیه‌هایی درباره زمان های نامناسب برای رابطه جنسی و همچنین نوع پوزیشن جنسی آمیزش برای رسیدن سریعتر اسپرم ها به دهانه رحم و افزایش شانس پسردار شدن است.

نقش پدر در پسر دار شدن چیست ؟

شغل پدر بچه در تعیین جنسیت فرزند کاملا اثرگذار است. طبق آمارها، مردانی که در معرض آلودگی های تنفسی از جمله دود سیگار قرار دارند یا درگیر استرس کاری هستند، احتمال پسردار شدن شان کمتر است. که این نشان دهنده نقش مرد در پسر دار شدن است.

آیا به ارگاسم رسیدن زن تاثیری در افزایش شانس پسر دار شدن دارد ؟

باید بگوییم بله. ارگاسم زن باعث می شود تا محیط واژن قلیایی شود و این به معنای افزایش شانس زنده ماندن اسپرم حاوی کروموزوم Y است. همچنین انقباض های رحم و واژن که ناشی از ارگاسم است، کمک می کند تا اسپرم ها زودتر به دهانه رحم برسند.