چرا حس می کنم همسرم جذاب نیست ؟

اگر این دغدغه برایتان پیش آمده که از شوهرم راضی نیستم یا همسرم برایم جذاب نیست، احتمالا یا مشکلی در درونتان ایجاد شده یا یک اتفاق بیرونی باعث آن بوده است. در ادامه با فروشگاه لوازم زناشویی لاولامارکت همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

چرا همسرم برایم جذاب نیست؟

همه چیز با این سوال شروع می‌شود که چرا همسرم جذاب نیست؟ لزوم و اهمیت جذابیت جنسی برای همسر بر هیچکس پوشیده نیست زیرا از اساسی‌ترین و ابتدایی‌ترین نکات در انتخاب همسر است. اولین چیزی که در نگاه اول بین دو پسر و دختر کشش ایجاد می‌کند، مقبولیت جنسی است. اگر اینطور است، پس چرا گاهی پس از انتخاب و ازدواج این حس را داریم که همسرم برایم جذاب نیست؟

گاهی اولویت‌های ما در انتخاب، بر اساس باورها و هنجارهایی است که خانواده، جامعه و شرایط بر ما تحمیل می‌کند. اگر همسرتان در ابتدای ازدواج جذاب بوده اما اکنون این حس را دارید که همسرم جذاب نیست و دیگر آن احساس قبلی را نسبت به او ندارید، شاید صرفا تغییری در درون شما اتفاق افتاده است. شاید اینکه حس می کنیم همسرم برایم جذاب نیست، یک مسئله درونی بوده و چیزی در بیرون تغییر نکرده باشد.

چرا حس میکنم همسرم جذاب نیست

البته نمی‌توان منکر این مسئله شد که ممکن است هرکدام از زوجین به خاطر مشغله‌های ذهنی، عادت کردن به یکدیگر و دلایلی از این دست، مثل روز اول به خود نرسند. اما اگر چیزی در رفتارهای همسر شما تغییر نکرده و مثلا گلایه ندارید که از ظاهر همسرم راضی نیستم، پس بهتر است مشکل را در درون خود یا درون همسرتان بیابید نه اینکه با فرافکنی بگویید همسرم جذاب نیست.

 

احساس می کنم برای شوهرم جذاب نیستم - راه های افزایش جذابیت برای شوهر

این دغدغه که چرا برای شوهرم جذاب نیستم یا اینکه شوهرم میگه برام جذاب نیستی، روز به روز برای شما آزار دهنده‌تر خواهد شد زیرا احساس خطر می‌کنید که نکند همسر خود را از دست بدهید. برای پاسخ به نگرانی‌های خود می‌توانید از روش های افزایش جذابیت جنسی در رابطه زناشویی که در زیر به آن اشاره شده کمک بگیرید.

چرا شوهرم برایم جذاب نیست

او را تحسین و تایید کنید

برای مردها بسیار مهم است که بتوانند همسر خود را در حین رابطه جنسی ارضا کنند. در واقع بخش بزرگی از لذت مرد در رابطه زناشویی، به دلیل ارضا کردن همسر خود است. آنها وقتی بدانند که توانسته اند شما را به ارگاسم برسانند، در رابطه جنسی با شما سرد نشده و رابطه‌شان با شما عمیق‌تر خواهد شد.

گاهی شما داوطلب رابطه جنسی شوید

یکی از جذاب‌ترین حس‌ها برای مردان، زمانیست که همسرشان به آنها درخواست برقراری رابطه جنسی می‌دهد. این مسئله به آنها اطمینان می‌دهد که شما کاملا مایل به رابطه جنسی هستید و فقط صرفا از روی علاقه یا اجبار به درخواست آنها پاسخ مثبت نمی‌دهید. این نکته را بسیار جدی بگیرید زیرا با انجام آن، این فکر که همسرم جذاب نیست، به ذهن همسرتان هم خطور نخواهد کرد.

لباس های تحریک کننده برای همسر تان بپوشید

بهترین لباس برای تحریک همسر، پوشیدن لباس‌های زیر جذاب و اغوا کننده است. همانطور که می‌دانید مردها بصری اند و از طریق چشم تحریک می‌شوند و همسر شما با دیدنتان در این لباس دیگر نخواهد توانست مقاومت کند.

در رابطه جنسی فعال باشید

فقط منتظر نباشید که همسرتان همه کار را انجام دهد و شما مثل یک ربات یا بدن بی جان روی تخت بیوفتید و انتظار داشته باشید فقط او فاعل باشد. یکی از تحریک کننده‌ترین حرکات برای مرد، حرکات خلاقانه زن هنگام دخول است. علاوه بر آن سعی کنید از جملاتی که مردان را تحریک میکند استفاده کنید و همچنین نقاط حساس بدن او را لمس کنید.

برقراری رابطه را مشروط به چیزی نکنید

اگر همسرتان درخواست برقراری رابطه جنسی را داشت، همراهی با او را مشروط به خرید هدیه یا چیزی مشابه این نکنید. با این کار همسر شما روز به روز سردتر شده و رغبت کمتری به برقراری رابطه با شما خواهد داشت.

چرا برای همسرم جذاب نیستم؟

این نارضایتی های جنسی فقط مختص به یک طرف رابطه یعنی مردان نیست. زنان بسیاری هستند که گلایه دارند شوهرم برام جذاب نیست یا از اندام شوهرم راضی نیستم. مردان زیادی هستند که فکر می کنند بعد از ازدواج همه چیز تمام شده و آنطور که باید خود را برای همسر خود آماده نمی‌کنند. برای آگاهی از نکاتی که یک مرد باید در رابطه زناشویی رعایت کند، می‌توانید به مقاله ای با نام "علت سرد مزاجی زنان در رابطه جنسی" مراجعه کنید.

چرا برای همسرم جذاب نیستم

دلایل سرد شدن رابطه زناشویی

تاثیر شبکه های اجتماعی و الگوگیری از رسانه ها در روابط زناشویی

بیشتر ما هر روز از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنیم. تماس دائمی با این محتواها ما را در معرض اثرپذیری زیاد از آنها قرار می‌دهد. ما بدون اینکه خودمان متوجه شویم، از سبک زندگی، نوع پوشش، اندام استاندارد (از نظر عامه مردم) و سایر مسائل ظاهری الگو می‌گیریم. و پس از مدتی این سوال برایمان پیش می‌آید که چه شده که به نظرم همسرم جذاب نیست دیگر.

اما چه کسی این استاندارد را تعیین کرده یا می‌کند؟ آیا می‌توانیم بازیگران هالیوودی را در ذهن خود به عنوان یک استاندارد قرار دهیم و درگیر تفکراتی از جمله شوهرم جذاب نیست، همسرم برام جذاب نیست، از ظاهر همسرم راضی نیستم، نشویم؟

جذابیت‌های ظاهری یک سلبریتی به عنوان بخشی از داشته‌های او برای ادامه فعالیت حرفه‌ای اش به حساب می‌آید. ما خیلی نمی‌توانیم از زن یا شوهر خود توقع این را داشته باشیم که مطابق این خواسته‌ی ما رفتار کند. مخصوصا اینکه از ابتدا او را به همین شکل پذیرفته‌ایم و برایمان دلنشین بوده است.

عوارض تماشای فیلم های پورن و پورنوگرافی بر رابطه زناشویی

یکی از دلایل عدم جذابیت جنسی و عدم تحریک همسر در رابطه زناشویی، تماشای پورن است. اولین تاثیر تماشای فیلم های پورن، الگوگیری و ذائقه سازی برای افراد است. شما در این فیلم‌ها بازیگران حرفه‌ای این صنعت را می‌بینید و ناخودآگاه این توقع در شما ایجاد می‌شود که چرا همسر من اینگونه نیست؟ اما همسران ما پورن استارهای فیلم های پورنوگرافی نیستند که بتوانند آن اعمال را انجام دهند یا یک اندام تماما بی عیب و نقص داشته باشند. این در حالیست که همسر شما درگیر این عذاب وجدان است که چرا برای همسرم جذاب نیستم.

تاثیر پورنوگرافی بر روابط زناشویی

تاثیر سوء دیگر این مسئله، تغییر تحریک پذیری مغز انسان است. دیدن تصاویر پورنوگرافی باعث تغییراتی در سیستم پاداش مغز می‌شود که به مرور زمان، دیگر با دیدن مقدار کمی از این محتواها، مثل قبل تحریک نمی‌شوید و روز به روز نیاز بیشتری به آن پیدا می‌کنید. در واقع پس از مدتی شما دیگر با دیدن بدن همسر خود برای شروع رابطه جنسی به اندازه کافی تحریک نخواهید شد و برانگیختگی لازم را نخواهید داشت.

اینجاست که به مرور برایتان سوال خواهد شد که چرا کشش جنسی به همسرم ندارم؟ چرا همسرم برایم جذابیت جنسی ندارد؟ مگر چیزی نسبت به گذشته فرق کرده است؟ حالا که همسرم جذابیت جنسی برایم ندارد چکار کنم؟ پیشنهاد ما این است که هرچه زودتر دیدن پورن را کنار گذاشته و از یک روانشناس برای بازگرداندن شرایط به حالت قبل کمک بگیرید و این را بهانه نکنید که همسرم جذاب نیست.

تکراری شدن رابطه زناشویی

یکی دیگر از دلایل اینکه حس می‌کنیم همسرم جذاب نیست، در واقع به خاطر تکراری شدن روش‎ها در حین رابطه زناشویی است. برای حل این مشکل می‌توانید با کمک روش‌هایی، تنوع بیشتری در رابطه خود ایجاد کنید.

جلوگیری از تکراری شدن رابطه زناشویی

روش‌هایی مثل: تنوع در حالت ها و مکان های برقراری رابطه، عملی کردن فانتزی‌های ذهنی هر دو طرف، غافلگیری در پیشنهاد و شروع رابطه (که البته باید با احتیاط و توافق قبلی انجام شود).
همچنین خلاقیت در لمس بدن همسر برای داشتن تجربه‌ای جدید در حین در رابطه زناشویی می‌تواند بسیار موثر باشد.

 

مطالبی که شاید برایتان جالب باشد:

کاندوم زنانه چیست