کاندوم تأخیری چیست؟ چطور از انزال زود رس جلوگیری کنیم؟ کاندوم تأخیری چقدر تأخیر ایجاد می کند؟ کاندوم تاخیری بهتره یا اسپری و...

بر اساس تحقیقات، امروزه افراد بسیاری از مشکل زود انزالی رنج برده و با سوالات فوق مواجه هستند. یکی از مسائل مهم در رابطه زوجین ، داشتن رضایت جنسی و تایم رابطه جنسی است.

 درحال حاضر مشکل زود انزالی به یک مسئله مهم تبدیل شده، اما راه هایی برای درمان زود انزالی به صورت موقت (کاندوم تاخیری، اسپری تاخیری، ژل تاخیری و...) و درمان زود انزالی به صورت دائم وجود دارد که قادر به حل این مشکل هستند.

 در این مقاله از لاولامارکت ما دو راه را برای حل مشکل زود انزالی به صورت موقت، و راهکارهایی جهت افزایش تایم رابطه جنسی  به شما معرفی می کنیم.

 1. کاندوم تاخیری
 2. اسپری تاخیری

روشهای افزایش رابطه زناشویی

کاندوم تاخیری چیست؟

کاندوم تاخیری یا Delay-Condom  به صورت تخصصی برای حل مشکل زود انزالی ساخته شده است. کاندوم های تاخیری با داشتن ماده بی حسی مانند لیدوکائین و بنزوکائین در ساختار خود، باعث افزایش تایم انزال و لذت بیشتر در رابطه می­شوند.

همچنین این کاندوم ها با داشتن یک حلقه تنگ کننده در قسمت بالای کلاهک آلت تناسلی، باعث ایجاد تاخیر در انزال می شود.

اساس کار کاندوم‌ تاخیری بی حسی در آلت تناسلی با وجود ماده لیدوکائین و یا بنزوکائین است. در طول رابطه جنسی این ماده کم کم بی اثر شده و تحریک کاملاً حس می‌شود.

 اگر مبتلا به زود انزالی بوده و مایل به رابطه طولانی و لذت بیشتری هستید، از کاندوم تاخیری استفاده کنید. کاندوم ها (به انگلیسی : condom) دارای یک پوشش کشان و تشکیل شده از لاتکس و ژل تاخیری میباشد. پس کاندوم ها در انواع مختلف، باعث کمی تأخیری می‌شوند.

 روش استفاده از کاندوم تأخیری

 • کاندوم را از لبه مشخص شده آن باز کنید.
 • با نگاه کردن به آن، پشت و روی آن را تشخیص می دهید.
 • در هنگام استفاده از کاندوم، آلت شما باید کاملاً در حالت بلند شده و سفت باشد.
 • دقت کنید که کاندوم را به آرامی بر روی آلت خود قرار دهید تا کاندوم آسیب نبیند و پاره نشود.

مزایای استفاده از کاندوم تأخیری

 1. √ پیشگیری از بارداری و جلوگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی، جزو دلایل اصلی استفاده از کاندوم می باشد. کاندوم تاخیری، علاوه بررفع دو مورد مذکور، سبب افزایش تایم رابطه و در نهایت افزایش رضایت جنسی می شود.

 2. √ کاندوم های ترکیبی (تأخیری خاردار و ...) علاوه بر تأخیر، باعث ایجاد لذت بیشتری در طی رابطه جنسی برای طرفین می شود.

 3. √ کاندوم های تاخیری دو نوع هستند، تاخیر در انزال به صورت معمولی و تاخیر در انزال به صورت دو برابر. هر دونوع باعث افزایش تایم رابطه جنسی می شوند.

معایب کاندوم تأخیری

 1. کاندوم ها ‌(نه فقط کاندوم تاخیری بلکه تقریبا همه کاندوم ها)،  باعث کاهش لذت جنسی می شوند، دلیل کاهش این لذت عدم تماس مستقیم آلت و واژن است.البته کاندومهای بسیار نازک تاخیری برای حل این مشکا وجود دارند. مانند: کاندوم کدکس مدل Black Dark

 2. استفاده از کاندوم و یا اسپری تاخیری فقط یک راه موقت برای درمان مشکل زود انزالی است و همیشگی نیست، بنابراین برای حل دائمی مشکل به پزشک مراجعه کنید.

 3. ممکن است افرادی به کاندوم حساسیت داشته باشد مثلاً باعث خارش و التهاب در آلت تناسلی آن‌ها شود.

 

کاندوم کدکس مشکی

 

کاندوم های تاخیری چقدر تاخیر ایجاد می کنند؟

یک کاندوم تاخیری خوب حدود ۴۵ دقیقه تاخیر ایجاد می کند. این زمان در استفاده از اسپری تاخیری بیشتر می شود. کاندوم های تاخیری در شرکت های مختلفی ساخته می شوند. بنابراین میزان کیفیت آنها متفاوت است.

خرید کاندوم تأخیری

خرید کاندوم و سایر لوازم زناشویی و جنسی بصورت حضوری برای برخی افراد مسئله ای سخت و آزار دهنده است. هرچند کاندوم ها در طرح ها و انواع مختلفی در فروشگاه ها، آرایشی بهداشتی فروشی‌ها و داروخانه‌ها به فروش می‌رود.

 اما خرید اینترنتی کاندوم تاخیری و سایر لوازم جنسی کار ما را بسیار آسان کرده است. شما می توانید از طریق سایت‌هایی مانند لاولامارکت، دیجی کالا، الو کاندوم و... که مشخصات محصول را به طور کامل شرح می دهد، کاندوم مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

 مارکهای ایرانی کاندوم عبارتند از: ناچ کدکس، گودلایف، ردلایت، ایکس دریم، سزار، ریلکس، شوت، لایف اپل، اورز، لوکال و کاپوت.

کاندوم کدکسکاندوم بونیتو

اسپری تأخیری چیست؟

راه دوم برای درمان موقت زود انزالی، استفاده از ژل و یا اسپری تاخیری می‌باشد. اسپری و یا ژل تاخیری دو نوع قوی و ضعیف دارد.

استفاده بیش از حد از اسپری تاخیری قوی معایب زیادی را با خود به همراه دارد اما استفاده از اسپری تاخیری ضعیف تر ضرر های کمتری را دارد.

روش استفاده از اسپری و ژل تاخیری

  برای استفاده از اسپری، باید مقداری از آن را به مدت ۴ تا ۶ ثانیه به کلاهک آلت خود اسپری کنید. ۵ دقیقه بعد دارو اثر خود را می‌دهد. برای استفاده از ژل تاخیری باید مقدار کمی از آن را بر روی آلت خود بزنید. توجه کنید که نیازی به مقدار زیاد ژل نیست و مقدار کم آن کفایت می‌کند.

 البته در مقاله ای با عنوان "روش استاندارد استفاده از اسپری تاخیری" بطور مفصل در خصوص استفاده ازاسپری تاخیری و روش صحیح استفاده توضیحات را ارائه کرده ایم.

استفاده از کاندوم درصد لذت از رابطه جنسی را کم می‌کند(به جز کاندوم های خیلی نازک). بنابراین اگر قصد انجام رابطه جنسی بدون کاندوم را داشته و بدنبال افزایش تایم انزال هستید، استفاده از اسپری و ژل تاخیری بهترین گزینه است.

کاندوم تأخیری بهتر است یا اسپری؟

با توجه به مطالب گفته شده، اگر قصد انجام رابطه جنسی بدون کاندوم را داشته  و دچار زود انزالی نیز هستید، اسپری تاخیری گزینه مناسبی است اما استفاده زیاد از آن توصیه نمی شود.

 بهتر است درحالت روتین خود از کاندوم تاخیری استفاده کنید.

تحقیقات نشان داده است که امروزه حدود ۴۰ درصد از مردان از بیماری زود انزالی رنج می برند و نمی‌توانند شریک جنسی خود را راضی کند و همین امر مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

 اما راه‌هایی است که می توانید از آنها برای درمان زود انزالی خود استفاده کنید. استفاده از کاندوم تاخیری یکی از راه هایی ست که می توانید با استفاده از آن از رابطه جنسی خود بیشتر لذت ببرید.

 اما کاندوم تاخیری نیز مزایا و معایبی دارد که در این مقاله به آنها اشاره شد. همچنین یکی دیگر از راه های درمان زود انزالی استفاده از اسپری و ژل تاخیری است، اما پیشنهاد می‌شود که به طور مداوم از آن استفاده نکنید، زیرا دارای مواد شیمیایی است و ضررهای بسیاری را به دنبال دارد.

 یکی از نکات مهم در مورد ژل تاخیری آن است که قبل از نزدیکی آلت خود را به خوبی بشویید.