کاندوم دهانی چیست - کاندوم مناسب رابطه دهانی

کاندوم دهانی (کاندوم زبانی) یا هر پوشش محافظ و سدی که از آن برای برقراری رابطه جنسی دهانی استفاده می شود را اصطلاحا کاندوم دهانی می نامند. رابطه دهانی با کاندوم، تضمین کننده یک رابطه جنسی ایمن و محافظت شده در برابر بیماری های مقاربتی از طریق دهان است.

پس سوالی که پیش می آید این است که تفاوت کاندوم دهانی، کاندوم زبانی، کاندوم انگشتی و دیگر لوازم مربوطه چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را دریافت کنید.

 

کاربرد کاندوم دهانی

کاربرد کاندوم دهانی بیشتر برای خوردن آلت تناسلی زن است چون برای خوردن آلت مرد می توان از کاندوم های مردانه نیز استفاده کرد.

 

عکس کاندوم دهانی

عکس کاندوم دهانی

 

طرز استفاده کاندوم دهانی

به این دلیل که برای کاندوم دهانی می توان از وسایل مختلفی استفاده کرد، باید روش استفاده از کاندوم دهانی را بر اساس نوع وسیله مورد نظر خود انتخاب کنید.

 

کاندوم زبانی چیست - کاندوم زبانی برای چیست

کاندوم زبانی که گاهی با نام کاندوم دهانی نیز شناخته می شود، یک کاندوم تقریبا مثلثی شکل است که برای رابطه دهانی از آن استفاده می شود.
یک طرف کاندوم زبانی باز و بزرگتر و طرف دیگر آن بسته و کوچکتر است تا بتواند به راحتی بر روی زبان قرار گیرد. کاربرد کاندوم زبانی این است که از انتقال بیماری های آمیزشی از طریق رابطه دهانی جلوگیری کند.

 

مطالب مرتبط:کاندوم زنانه چیست ؟

 

قیمت کاندوم زبانی

در ایران کاندوم زبانی قیمت مشخصی ندارد زیرا تقریبا کمیاب است و در حال حاضر مبلغ دقیقی را نمی توان برای آن در نظر گرفت. اما با توجه به اینکه این کاندوم از لاتکس و ترکیبات پلاستیکی ساخته می شود، قیمتی کمتر از 50 یا 100 هزار تومان باید داشته باشد.

 

کاندوم زبانی خاردار

تقریبا می توان گفت محصولی با عنوان "کاندوم زبانی خاردار" وجود ندارد و تنها محصول مشابهی که موجود است، کاندوم انگشتی خاردار است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

 

خرید کاندوم زبانی - خرید کاندوم دهانی

اگر که برای خرید اینترنتی کاندوم زبانی سری به اینترنت زده باشید، احتمالا متوجه شده اید که فروش کاندوم زبانی از طرف هیچ فروشگاه اینترنتی ایرانی انجام نمی شود. این مسئله می تواند به دلیل تقاضای کم این محصول باشد.

 

نحوه استفاده از کاندوم زبانی - روش استفاده از کاندوم زبانی

طرز استفاده از کاندوم زبانی به این صورت است که باید طرف داخلی و خارجی آن را تشخیص دهید و با قرار دادن آن بر روی زبان خود، رول آن را باز کنید.

 

نحوه ساخت کاندوم دهانی - ساخت کاندوم زبانی

شما می توانید با استفاده از برخی مواد جایگزین که از نظر جنس مشابه کاندوم زبانی هستند استفاده کنید. در ادامه این مواد مشابه جایگزین را معرفی می کنیم.

 

کاندوم معمولی ساده لاتکس یا پلی اورتان

کاندوم معمولی ساده لاتکس یا پلی اورتان برای رابطه دهانی

یکی از وسایلی که می توان به راحتی از آن استفاده کرد، کاندوم معمولی است. در استفاده از کاندوم معمولی برای رابطه دهانی، دقت کنید که از یک کاندوم بدون ژل روان کننده، مواد تاخیری و بدون هرگونه ماده دیگری استفاده کنید تا سلامت دهان و دندان شما به خطر نیوفتد.
(راهنمای استفاده از کاندوم معمولی را بالاتر مشاهده کردید)

 

استفاده از پلاستیک برای کاندوم دهانی یا زبانی

یک دیگر از وسایلی که می توان از آن برای این منظور استفاده کرد، پلاستیک هایی است که در زندگی روزمره از آنها استفاده می کنیم.
برای مثال پلاستیک فریزری می تواند یک گزینه مناسب برای استفاده در رابطه دهان و واژن باشد زیرا هم انعطاف پذیری بالایی دارد، از نظر بهداشتی آلودگی خاصی ندارد و هم ارزان است.

 

استفاده از سد دهانی یا دنتال دم

دیگر وسیله مناسب برای این کار، سد دهانی یا دنتال دم است. اما دنتا دم چیست ؟

 

دنتال دم چیست ؟ سد دهانی چیست ؟

دنتال دم چیست ؟ سد دهانی چیست ؟

یک جایگزین نسبتا مناسب برای کاندوم های زبانی، سد دهانی یا دنتال دم است. دنتال دم یا سد دهانی (سد دندانی) یک لایه انعطاف پذیر لاتکس است که در دندانپزشکی کاربرد دارد.
Dental dam یا rubber dam به دلیل جنس و ماهیت خود، یک وسیله مناسب برای استفاده در رابطه دهانی است.

 

کاندوم انگشتی چیست

کاندوم انگشتی چیست

کاندوم انگشتی یا فینگر کاندوم (finger condom) یک روکش انگشتی از جنس لاتکس است که بر روی انگشت قرار می گیرد تا از رسیدن آلودگی ها به ناخن و پوست انگشت جلوگیری کند.

 

کاربرد کاندوم انگشتی چیست ؟

کاربرد کاندوم انگشتی بیشتر در موارد زیر است:

 • معاینه پزشکی (مثلا معاینات مقعدی و رکتوم)
 • استفاده از داروهای موضعی
 • تحریک واژن با انگشت
 • شمارش پول
 • کار با رنگ یا مواد شیمیایی مضر
 • کار با وسایل برقی و رسانا
 • جلوگیری از رسیدن رطوبت به زحم انگشت
 • محافظت از انگشتان پا در مجاورت کفش
 • به طور کلی محافظت در برابر آلودگی ها و بیماری ها

 

روش استفاده از کاندوم انگشتی

طرز استفاده از کاندوم انگشتی طبق مراحل زیر است:

 • کاندوم انگشت را روی نوک انگشت خود قرار دهید و رول آن را تا انتها باز کنید.
 • در صورتی که کاندوم هوا بگیرد، باید هوای موجود در آن را خارج کنید.
 • عمل مورد نظر خود را انجام دهید.
 • پس از پایان کار، فینگر کاندوم را درون یک سطل زباله بیاندازید و دست های خود را با آب و صابون بشویید.

 

آیا کاندوم انگشتی برای آلت های کوچک مناسب است؟

این کاندوم ها همانطور که از نامش پیداست برای استفاده با انگشت ساخته شده و شاید مقاومت کافی برای دخول را نداشته باشد و پاره شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که اصلا از آن برای دخول استفاده نکنید.