کاندوم زنانه چیست ؟

کاندوم زنانه چیست

اگر برای بار اول نام کاندوم زنانه را شنیده باشید، احتمالا اولین سوالی که در ذهن شما شکل می گیرد این است که کاندوم زنانه چیست یا کاندم زنانه چگونه است ؟ کاندوم زنانه به انگلیسی " Female condoms " یا "FC" نام دارد و در جهت داشتن یک رابطه جنسی سالم و ایمن استفاده می شود.

 

جنس کاندوم زنانه چیست ؟

جنس کاندوم زنانه

جنس کاندوم زنانه از پلی اورتان است که استفاده از این جنس در ساخت این کاندوم باعث شده تا نسبت به کاندوم های متداول مردانه، ضخامت کمتری داشته باشد. ضخامت کمتر جداره این کاندوم باعث می شود تا انتقال گرمای بدی مرد و زن به خوبی انجام شود.

 

کاندوم زنانه برای چیست - کاربرد کاندوم زنانه چیست

کاربرد کاندوم زنانه چیست

هدف نهایی و کاربرد کاندوم زنانه مشابه کاندوم مردانه است که به منظور جلوگیری از انتقال بیماری های مقاربتی، جلوگیری از بارداری و حفظ بهداشت جنسی از آن استفاده می شود.
تنها تفاوت اصلی و فرق کاندوم زنانه با مردانه در نحوه استفاده و قرارگیری آن است. کاندوم مردانه بر روی آلت مرد قرار می گیرد و از تماس پوست و ورود منی جلوگیری می کند، و کاندوم های زنانه با قرار گرفتن درون واژن زن این کار را انجام می دهند.

 

عکس کاندوم زنانه - شکل کاندوم زنانه

کاندوم های زنانه در شکل ها و جنس های مختلفی ساخته می شوند که در زیر می توانید عکس انواع کاندوم زنانه (عکس کاندوم زنان) را مشاهده کنید.

عکس کاندوم زنانه

 

ابعاد و اندازه کاندوم زنانه

کاندم زنانه به شکل یک استوانه منعطف و کشسان است که طول آن حدود 17 سانتی متر است که دو طرف آن دارای حلقه هایی ضخیم برای قرار دادن کاندوم در واژن است.

 

مطالب مرتبط:راهنمای خرید کاندوم مناسب نیاز شما

 

انواع کاندوم زنانه

انواع کاندوم زنانه

انواع کاندوم زنانه از مشتقات و ترکیبات پلیمر، پلی اورتان و... و در رنگ های متنوع تولید می شوند که در تصویر بالا می توانید انواع کاندم زنانه را مشاهده کنید.

 

نحوه استفاده از کاندوم زنانه

با توجه به اینکه طرز استفاده از کاندوم زنانه با مردانه به کلی متفاوت است، آموزش متنی، تصویری و ویدئویی روش استفاده کاندوم آن را برای شما در زیر آورده ایم. برای استفاده از کاندم زنانه طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. ابتدا حتما تاریخ انقضای روی بسته بندی را بررسی کنید که تاریخ مصرف آن نگذشته باشد.
  2. کاندوم را درون بسته بندی کمی بچرخانید تا کاملا به ژل روان کننده داخل بسته آغشته شود.
  3. بسته کاندوم را باز کنید.
  4. کاندوم را کاملا باز کنید تا به شکل یک استوانه قرار گیرد.
  5. یکی از حلقه های دو طرف کاندوم بسته است! همان حلقه را (انگشت شست و وسط) فشار دهید تا به شکل یک باریکه درآید و انگشت اشاره پشت حلقه قرار گیرد.
  6. در وضعیت ایستاده یک پای خود را روی یک سطح بلندتر قرار دهید تا به واژن خود کاملا دسترسی داشته باشید (همچنین می توانید به حالا نشته روی دو پا این کار را انجام دهید)
  7. حلقه باریک شده را با انگشت اشاره خود به داخل واژن فشار دهید تا انتهای دیگر کاندوم به لبه واژن شما برسد.
  8. در هنگام شروع دخول، کاندوم رو با دست بگیرید تا آلت مرد به درستی وارد کاندوم شود.
  9. پس از انزال مرد یا اتمام رابطه جنسی، حلقه ای که از واژن بیرون است را چند دور بچرخانید تا در هنگام خارج کردن آن، مایع منی از کاندوم خارج نشود.
  10. کاندوم استفاده شده را درون یک دستمال پیچیده و درون سطل زباله بیاندازید (به هیچ وجه کاندوم را در درون چاه فاضلاب نیاندازید!)

عکس کاندوم زنانه در حال استفاده را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

 

فیلم استفاده از کاندوم زنانه

 

قیمت کاندوم زنانه

در حال حاضر و در پاییز 1400 قیمت کاندوم زنانه در فروشگاه های مختلف چیزی در حدود 25 الی 30 هزار تومان است که برای کاندوم زنانه قیمت معقولی به نظر می رسد.

 

خرید پستی کاندوم زنانه

برخی از فروشگاه های لوازم زناشویی اینترنتی امکان خرید پستی کاندوم زنانه را فراهم کرده اند. نکته مهمی که در خریدآن باید در نظر بگیرید، تاریخ انقضای کاندوم است.
تاریخ انقضای کاندوم های زنانه موجود در بازار ایران خیلی زیاد نیست به همین خاطر در هنگام خرید یا سفارش، حتما دقت کنید که تاریخ آن نگذشته باشد تا در حین رابطه جنسی دچار مشکل یا پارگی نشود.